reklamı kapat

POPÜLER

Test sürüşünde yeni boyut; BMW X1 ile bayiye dalan sürücü yürekleri ağza getirdi [Video]

Satın almayı düşündüğü BMW X1 ile herkesi şaşırtacak şekilde büyük bir kazaya sebebiyet veren kadın sürücü, az kalsın can kaybına neden oluyordu.

Sıfır otomobil alma süreçlerinin vazgeçilmez evrelerinden birisi hiç şüphesiz bayilerin sağladığı ufak çaplı test sürüşleridir. Uzun soluklu olmasa da aklımızdaki araçla ilgili bizlere fikir veren bu evre bazen istenmeyen sonuçlara da vesile olabiliyor. Tıpkı birazdan izleyeceğiniz örnekte olduğu gibi. Çin’in Guangzhou kentinde meydana gelen olayın başrolünde yer alan kadın sürücü, satın almayı düşündüğü BMW X1 ile standart bir test sürüşünün tamamlamış şekilde güvenlik kamerasının kadrajına giriyor. Size bu olayın sadece “kadraja girmekle” kaldığını söylemeyi çok isterdik lakin, yapılan hatanın sonucunda bu hareketin devamı bayinin içerisinde sonuçlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaralanan olmadı

Görüntüye dahil olduğu andan itibaren bir acemilik hissiyatı uyandıran sürücünün fren yerine gaz pedalına bastığı net bir şekilde görülebiliyor. Bayinin girişine çarpmasıyla birlikte iyice şoka giren kadın, gaza basmaya devam ederek çalışanların yer aldığı bölüme doğru tehlikeli bir ivmelenme ile son noktaya kadar gitmeye devam ediyor. Çalışanların öngörülü davranarak kenara çekildiği ve bu sayede herhangi bir yaralanmayla karşı karşıya kalmadığı olayda, araç içerisinde sürücü ve satış görevlisinde de herhangi bir sağlık problemi olmadığı da detaylarda karşımızda çıkmakta. Madalyonun mal kaybı kısmında ise dağılmış bir bayi ve hatırı sayılır zarar görmüş bir BMW X1 olduğunu görmek de çok zor değil. Sözü fazla uzatmadan sizleri olayın görüntüleriyle baş başa bırakalım.

Video