reklamı kapat

POPÜLER

BMW’den 1 Serisi, X1 ve X2 için yeni dizel motorla gelen versiyon seçenekleri

16 Eylül 2018

Avrupa pazarındaki kullanıcılar için yüksek oranda tercih edilme potansiyeli barındıran versiyonlar özellikle ailenin yenisi BMW X2’ye yarayacak.

Geçtiğimiz günlerde X2’nin uzun bir süredir beklenen M versiyonun tanıtımını gerçekleştiren BMW, sonbahar dönemiyle birlikte gelecek yıla opsiyon çeşidini de artırma peşinde. Yeni jenerasyon X5’i de aileye dahil etmesinin ardından gözünü kompakt sınıfta diken marka, X1, X2 ve 1 Serisi için yeni versiyonları kullanıcılarla buluşturacak. X1 ve X2 için bahsi geçen versiyonların yeni dizel motor üzerinden şekillendirmesinden ötürü Türkiye’de de ilgi görme potansiyelini de detaylara girmeden önce ayrı bir parantezde belirtmeden geçemiyoruz. Turbo dört silindirli yapısıyla tutumluluk karakteri de barındıran yeni seçenek performans konusunda X1 ve X2’nin cüssesiyle rahatlıkla başa çıkabilecek nitelikler barındırıyor.

Teknik veriler ve donanım özellikleri

Ailenin her iki üyesinde de sDrive20d versiyonuyla birlikte gelecek olan dizel motor 2.0 litrelik hacme sahip. 187 beygirlik güçle kaputların altına girecek olan üniteyi 8 ileri otomatik şanzımanla kombin edecek olan BMW, performans bazında 7,9 saniye gibi bir 0-100 değeri paylaşıyor. X2 için dört tekerlekten çekişli versiyon olan xDrive18d için sunulacak olan dizel ünite ise 148 beygir gibi bir güçle sunulacak. Şanzıman ayağında yine 8 ileri ünite ile kombin edilen bu motor 9,4 saniyelik 0-100 değeriyle bir adım geride konumlanmakta. Ortalama tüketim değeriyse test koşulları bazında 100 kilometre için 4,7 litre.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Madalyonun 1 Serisi kısmında ise M Sport Shadow adı verilen yeni bir donanım paketi devreye sokuluyor. 3 ve 5 kapı gövde tiplerinin her ikisinde de satın alınabilecek olan bu paket beraberinde; LED ışıklandırma grubu, 18 inç jant seti, parlak siyah ızgara, krom egzoz sistemi ve çift renk spor ön koltukları getirecek. X2 için sunulacak olan Advantage Plus donanımında da 1 Serisi’nde gördüğümüz özellikleri neredeyse birebir şekilde göreceğiz. Kısa süre içerisinde Avrupa pazarı için kademeli olarak sunulmaya başlanacak olan motor ve donanım seçeneklerinin Türkiye’de ne denli ilgi göreceğini hep birlikte deneyimleyeceğiz.

İlgili video

BMW X2 tanıtım görüntüleri