reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes Hindistan leopar

Davetsiz misafir; Mercedes fabrikasına sızan leopar, üretimi durdurdu

Chakan’da konumlanan Mercedes tesislerine giren leopar, kısa süreliğine de olsa yürekleri ağızlara getirdi.

Son birkaç yıldır olağanüstü gündemlerin merkezinde şekillenen otomotiv dünyasında, bu gelişmelere paralel olarak fabrikalarda üretime ara verme adımları sık sık karşımıza çıktı. Koronavirüs, çip ve hammadde odaklı tedarik krizi sonrasında Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın sürece yeni bir boyut kattığı günleri yaşıyoruz. Tekrar üretime ara verme zorunluluğunu doğuran savaş sürecinin etkisi devam ederken, bu kez Hindistan’dan akıllara gelmeyecek bir gelişme radarımıza takıldı. Mercedes ile birlikte herkesi şok eden gelişmenin kahramanı ise bir leopar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes Chakan tesislerine giren leopar yaklaşık dört saatlik aksamaya neden oldu

Pazartesi günü meydana geldiği bilgisi paylaşılan olayda, Mercedes’in Chakan’da konumlanan tesislerine bir leoparın beklenmedik ziyareti karşımıza çıkıyor. Leoparın sabah saatlerinde tesise girdiğinin tespit edilmesiyle birlikte, tüm çalışanların sorunsuz şekilde tahliye edildiği ve vahşi yaşam uzmanlarının olay yerine davet edildiği bilgisi paylaşılıyor. Yaklaşık dört saat süren operasyonun ardından tespit edilen leoparın uyuşturucu iğne ile sorunsuz bir şekilde tesisten çıkartılıp yetkililer tarafından doğal ortamına bırakılmak üzere barınağa götürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Olayla ilgili resmi bir açıklama da yayınlayan Mercedes cephesinin metninde; “Pazartesi sabahı Mercedes-Benz Hindistan tesislerinde çok özel bir konuğumuz vardı. Üretim tesisine giren leopar, yerel polis ve uzman ekiplerin hızlı desteğiyle kurtarıldı. Şirketin tüm çalışanları bu süreçte daha önce belirlenmiş olan güvenlik protokollerine göre tahliye edildi. Yerel yetkililere hayvanın güvenli bir şekilde kurtarılmasına yönelik çalışmaları için teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. Bu olay Hindistan’daki halk için alışılmışın dışında bir durum sayılmıyor. Leopar saldırıları geride bıraktığımız 2021 yılında da ülkenin farklı yerlerinde gerçekleşmiş ve bu olaylarda can kayıpları da kayıtlara geçmişti.