reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G-Class Mini

Rusyadan çılgın proje; Mercedes G-Class Mini

Rus tasarımcı Aleksandr Isaev tarafından geliştirilen Mercedes G-Class Mini projesinin seri üretim olarak sunulması için büyük bir talep var.

Mercedes G-Class otomobil tarihinin tasarım karakteri gereği en köklü güncel isimleri arasında. İlk jenerasyonuna baktığımızda bugün hala bir iz bulmak mümkün. AMG versiyonu ile birlikte arazinin yanında performansıyla da göz doldurur halde yola devam eden bu efsaneyi bir dönem 6×6 dinamiklerinin de merkezinde görmüştük. Mercedes cephesinin geçtiğimiz yıl attığı GLB adımı ise, karşımıza “Mini G-Serisi” benzetmelerinin çıkmasına neden oldu. Rus tasarımcı Aleksandr Isaev tarafından geliştirilen Mercedes G-Class Mini ise bu sözü gerçek anlamda hak edecek bir proje olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes G-Class Mini projesinin detayları göz dolduruypr

Tasarım çizgileriyle kısa sürede büyük ilgi toplayan projenin dört kapılı olarak karşımıza çıkması da ilgi çekici noktalar arasında. Sökülebilir cam tavan gibi ilginç bir yapıyı da beraberinde getiren modelin üretime geçmesi içinse ciddi bir teşvik söz konusu. Kokpit bölümüne geçtiğimizde ise bizleri bambaşka bir dünya karşılıyor. 80’li yıllar temasını barından modelin üretime geçiş sürecinde böyle bir düzene sahip olup olmayacağı da merak konusu. G-Class Mini’nin kaputunun altı da gereksinimlerini karşılacak parçalar üzerine şekillenecek gibi görünüyor. Beklentilerde 306 beygir güç üreten 2.0 litrelik dört silindirli AMG motorunun bu projede kullanılması var. Şimdilik bir konsept dinamiği sunan aracın kaderi bu yıl içerisinde belirlenecek.

İlginizi çekebilir

Şehirli canavar Ferrari Roma ile tanışın