reklamı kapat

POPÜLER

Audi R8

İnanılmaz olay! Audi R8, Volkswagen Transporter kazasında ikiye bölündü

Audi R8 ile Volkswagen Transporter’ın karıştığı feci kazada, yürekleri ağızlara getiren ciddi bir bilançonun fotoğrafı ortaya çıktı.

Volkswagen grubu içerisinde bu yılı hareketli geçiren isimlerden birisi de şüphesiz Audi oldu. Emisyon sıkıntıları neticesinde geri çağırma hamlesini devreye almak durumunda olan marka, ürün gamının en tepe noktasında yer alan Audi R8 için de çok önemli bir tasarrufta bulundu. İlk jenerasyonundan itibaren büyük ümitlerle Lamborghini ve Ferrari gibi isimlere “opsiyon” olma yolunda asfalta inen modelin, kaynak arayışı ve satış rakamlarındaki düşüş gerekçeleriyle yeni bir jenerasyona kavuşturulmayacağını öğrendik. Geçtiğimiz günlerde makyaj operasyonu uygulanmış şekilde 2019 model yılına kavuşan R8’i belkide son kez güncel bir formda görüyoruz. Bu gelişmeler üzerinden gündemde olan R8, hafta sonu meydana gelen bir kazanın başrollerinden birisi olarak karşımıza çıktı. Karşı tarafından Volkswagen Transporter‘ın yer aldığı olayda, bu zamana kadar görmediğimiz bir tablo vardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mucize kurtuluş

Kazanın detaylarına baktığımızda olay yerinin İtalya‘nın kuzey bölümü olarak paylaşıldığını görüyoruz. Avusturya sınırı olarak bilinen Kastelbell ve Latsch bölgeleri arasındaki yolda cumartesi günü meydana gelen kaza, ilk bakışta can kayıplarının olduğuna dair bir intiba yaratıyor. Lakin yerel kaynaklarda aktarılan bilgilere göre, ortadan ikiye bölünen R8’in sürücüsü, araç içerisinden yürüyerek çıkmış durumda. Volkswagen Transporter sürücüsünün de aynı şekilde hafif sıyrıklarla kazayı atlatarak, ufak bir tedavinin ardından taburcu edildiğini görebiliyoruz. Yolun genel yapısının üstüne yağışın meydana getirdiği ıslak zeminin etkisiyle yaşandığına dair görüşlerin var olduğu kazada, R8’in kokpit bölümündeki yapısı da dikkat çekiyor. İkinci jenerasyonuyla birlikte şasi ve özellikle sürücü bölümünde güçlendirilmiş karbon fiber ve alüminyum malzeme kullanımının artırılmış olması, olsa can kaybının önüne geçen etmenlerden biri olarak da düşünülmekte.