reklamı kapat

POPÜLER

“AC: Unity’deki hataların sorumlusu AMD”

Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan, fakat incelemelerde aldığı ortalama puanlar nedeniyle hayal kırıklığı yaratan Assassin’s Creed Unity’nin, PC ve konsol sürümünde bulunan hatalardan dolayı Ubisoft‘tan açıklama geldi.

Yapımı  deneyimleyen oyuncuların bir çoğu oyunda grafik hatalarının bulunduğunu açıklarken, Nvidia kullanan oyuncular da dahil olmak üzere oldukça büyük bir kitle yaşanan hatalarla ilgili mesajlarla forumları şikayet yağmuruna tuttu. Bunun üzerine Ubisoft’tan konu hakkında yapılan açıklamada söz konusu sorunların sadece AMD CPU ve GPU kullanan bilgisayarlarda yaşandığı belirtildi. AMD ile çalışma içerisinde olduklarını açıklayan yetkililer, sorunu çözmek için uğraştıklarını söyledi.

Ubisoft, yalnızca PC’de bulunan sorunlara değinse de, oyuncuların açıklamalarına bakılırsa bu sorun yalnızca PC’yi ilgilendirmiyor. AMD donanımlarını kullanan Xbox One ve Playstation 4’te de benzer sorunların yaşandığı ve fps düşüşlerinin gerçekleştiği belirtiliyor. Ubisoft’un kısa süre içerisinde güncellemelerle mevcut sorunu halletmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER