reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

unity

Assassin’s Creed: Unity’nin yeni karakteriyle tanışın [Video]

Ubisoft E3’e damgasını vurduğundan beri Assassin’s Creed serisinin tutkunları büyük bir sabırsızlık içinde oyunla ilgili yeni detayların belli olmasını bekliyordu. E3’te gösterilen tanıtım fragmanıyla beklentileri bir hayli artıran Ubisoft’tan yepyeni bir tanıtım videosu daha geldi. Ana karakterlerden olan Arno Dorian‘ı daha yakından görme fırsatını bulduğumuz bu fragmanın yıldızı ise hikayede kendine yer edinmiş bir kadın karakter.

Advertisement

unity
Geçtiğimiz aylarda Assassin’s Creed’de kadın ana karakter olmaması üzerine uzun tartışmalar gerçekleşmişti. Oyuncuların kadın Assassin olarak oyuna dahil olma isteğine Ubisoft’tan komik denebilecek bir cevap gelmiş ve oyuncuların isteği havada kalmıştı. Ne yazık ki oyunda hala oynanabilir bir kadın Assassin yok ancak yan karakter olduğunu tahmin ettiğimiz Elise‘i yayınlanan fragmanda açık bir şekilde görebiliyoruz. Templar olan Elise’i kurtarmanın yanı sıra sırt sırta dövüşüyor olmamız da oyunla ilgili soru işaretlerini artırıyor.

Bu gizemli kadın karakterle ilgili bilgi paylaşımı konusunda bir hayli cimri davranan Ubisoft şimdilik Elise’in Arno ile bağını da açıklamıyor. Elise aynı zamanda Oliver Bowden’ın kaleme alacağı yeni Assassin’s Creed kitabında da karşımıza çıkacak. Oyunla ortak isme sahip olan kitapta Elise’in gözünden olaylara tanıklık edeceğiz. Templar-Assassin çatışmasını farklı perspektiflerden gözlemleme imkanı bulacağımız hikaye şimdiden oyuncuları heyecanlandırmayı başardı. Ubisoft da bir kez daha işin tanıtım aşamasında ne kadar başarılı olduğunu kanıtladı.

VİDEO