reklamı kapat

POPÜLER

Bacağı kopsa bile yoluna devam eden robot [Video]

Söz konusu algoritmanın orijinal versiyonunda, robotlar bir arızayla karşılaştıktan sonra yola devam edebilmek için yaklaşık 20 dakika kadar bocalıyorken yeni sistemle birlikte, robotların yeni yürüyüş biçimi geliştirip ilerlemeye başlamaları yalnızca 2 dakika sürüyor.

Sistem, 13 bin yürüyüş biçiminin kodlandığı bir algoritmaya sahip. Bacaklardan birinin arızalanması veya kopması durumunda, robot sırasıyla bu yürüyüş biçimlerini denemeye başlıyor. Kendisini en hızlı sürede ilerletecek olanını seçtikten sonra, arızalı ayağını kaldırarak ilerlemeye devam ediyor.

Robotlar ileride dünyamızı ele geçirirler mi bilinmez ancak her geçen gün daha da güçlendikleri bir gerçek…

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Bacağı kopsa bile yoluna devam eden robot [Video]” için 4 cevap

 1. Emre dedi ki:

  Robotlar ilerde bizi esir alıcak ve artık bacaklarını kessek bile devam edicekler ha . Allah kahratesin sizin gibi sözde bilim adamlarını

 2. Arda Kasım dedi ki:

  eee bunun bana ne yararı var söyler misin? böyle boş boş işlerle uğraşan insanlar deli ediyor adamı.

 3. Arda Kasım dedi ki:

  birde o kısmı var tabi haklısın kardeşim

 4. Anony dedi ki:

  Bunlar bos isler degil. Bilimin gelismesinde isik olan projeler. Bunu sadece robot olarak gorecek kadar kör olmak yerine, bu teknoloji geliştirildikten sonra sakat insanlara ve hayvanlara nasıl bir faydası olacağını düşünebilmek bilimi anlamak anlamına gelir. Sizin gibi düşünenler var oldukça bırak robotu bilimi, lego parçalarını bir araya getiremezsiniz.