reklamı kapat

POPÜLER

Hilton otellerinde odalara anahtar yerine akıllı telefonla giriş yapılacak

Dünya otel devi Hilton, misafirlerin odaya doğrudan akıllı telefonu kullanarak girmesini sağlayacak bir teknolojiyi benimsemeye hazırlanıyor. 2015 itibarıyla oda kapılarına entegre edilecek sistem sayesinde, otele giriş yapan misafirlerin manyetik kart almasına gerek kalmayacak.

Hilton’ın yayınladığı bültene göre, anahtarsız giriş sistemi 2016’ya kadar tüm Hilton otellerine entegre edilmiş olacak. Dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri olan Hilton, buna ek olarak mobil cihazlar üzerinden otele giriş ve çıkış özelliğini de getirmeyi planlıyor. Böylece sıklıkla seyahat edip sürekli otel değiştiren misafirlerin resepsiyonda vakit kaybetmeden doğrudan odasına çıkması sağlanacak.

hilton
Hilton’ın ayrıcalıklı misafir programı kapsamında sunulan bu hizmetle, oteldeki boş odalara bakıp istediğiniz odayı seçmeniz mümkün olacak. Misafirlerin yapılan seçimler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istemesinden yola çıkarak bu hizmeti sunmaya karar veren otel zincirinin bu uygulamasıyla misafirler ücreti ödemek koşuluyla odada istedikleri değişikliği de yaptıracak. Örneğin odanıza varmadan önce belirli yiyecek ve içecekleri odanıza getirtebileceğiniz gibi, çarşafların tipini ve rengini seçebileceksiniz.

Hilton’ın açıklamasına göre dijital check-in hizmeti 2014 sonunda 4 bini aşkın Hilton’da kullanıma sunulmuş olacak. İleride platformda sunulan hizmetlerin artırılması da planlanıyor. Ancak uygulamanın hangi platformla kullanılabileceğine ilişkin bir açıklama henüz yok. Yine de Android cihazların iOS cihazlar kadar yaygın olduğu düşünülürse uygulamanın iki platforma da gelmesini bekleyebiliriz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Hilton otellerinde odalara anahtar yerine akıllı telefonla giriş yapılacak” için 2 cevap

  1. Aladdin Keykubat dedi ki:

    Türkiye’ye gelmez. Boşuna beklemeyin.

  2. Orkun Taşan dedi ki:

    Bu uygulama zaten şu anda Antalya Rixos Premium’da kullanılıyor.
    Hem ios hemde android cihazlar için otelin uygulaması mevcut.