reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

alibaba

Alibaba’dan yapay zeka destekli sıra dışı otel

Kısa bir süre önce Trendyol internet sayfasının ana hissedarı olan Alibaba’dan dikkat çekici bir proje daha geldi. Alibaba, yapay zeka destekli ilk otelini açtı. Hangzhou’da açılan FlyZoo isimli otel bünyesinde barındırdığı teknolojiyle fark yaratıyor.

Otele gelen müşteriler oda kapılarını yüz taramasıyla açabiliyor. Odalardaki kontrolün de Alibaba’nın sesli asistanı yardımıyla gerçekleştiğini belirtelim. Kullanıcılar odadaki ışıkları veya perdeleri sesle açıp kapatabiliyor. Otelde çeşitli otonom robotlar da kullanıcıların karşısına çıkıyor. Otonom robotlar yemek ve kahve servisinde müşterilere büyük kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar otele geldiğinde telefonlarına yükledikleri uygulama aracılığıyla otel rezervasyonu da gerçekleştirebiliyor. Alibaba’nın yapay zeka destekli oteliyle teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin’deki otelin CEO’sundan açıklama

Otel hakkında CEO Wang Qun’dan açıklama geldi. Teknolojinin otele gelen müşterilerin hayatını kolaylaştıracağını dile getirdi. Qun, yapay zeka teknolojisinin aynı zamanda otel çalışanlarına da büyük kolaylık sağlayacağını ifade etti. Oteller için akıllı beyinler yaratmak istediklerini dile getiren Qun, gelecekte otellerin daha da akıllanacağını söyledi. Yapay zeka destekli otelin ilerleyen dönemde farklı şehirlere açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Otellerde yapay zekadan yararlanması müşterilere yarayacağa benziyor. Dünyanın belli ülkelerindeki otellerin çeşitli uygulamalara destek verdiğini ve oda kapılarının akıllı telefonlarla açılabildiğini de belirtmekte yarar var.

İlginizi çekebilir

Tatilde sizin yerinize fotoğraf paylaşan hizmet