reklamı kapat

POPÜLER

Samsung nihayet metal yüzeyli akıllı telefon çıkarıyor

Son zamanlarda akıllı telefon satışlarından umduğunu bulamayan Samsung, şirket politikasında bir dizi değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Bunlardan ilki, metal yüzeye sahip akıllı telefon çıkarmak. Şirketin başkan yardımcısı Kim Hyun-joon’un yatırımcılara verdiği bilgilere göre, Samsung bu atılımını 2014 yılı bitmeden gerçekleştirecek.

The Wall Street Journal’a konuşan Hyun-joon, Samsung’un önümüzdeki aylarda öncelikle büyük ekranlı akıllı telefonunu; daha sonra ise “yeni malzemeler” kullanılarak üretilecek başka bir modelini piyasaya sunacağını belirtti. Büyük ekranlı model çok büyük ihtimalle Galaxy Note serisine dahil olacak, ancak “yeni malzemeli” modelin ne olacağı hala merak konusu. Son zamanlarda ortaya atılan iddialar, Samsung’un 4,8 inçlik metal yüzeyli Galaxy Alpha çıkaracağı yönünde yoğunlaşsa da bu konuda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Samsung, amiral gemisi Galaxy S5 satışlarından henüz istediğini alamadı. Şirket, Galaxy S5 satışlarının Galaxy S4’e göre çok daha iyi gittiğini belirtse de rakamlar henüz beklenen seviyede değil. Apple’ın önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği iPhone 6’yı ve Samsung’un karlılığındaki düşüşü dikkate alırsak, firmanın gerçekten de “yeni bir şeylere” ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Bakalım bu “şey” 4.8 inçlik bir akıllı telefon mu olacak, hep birlikte göreceğiz.

Haberde kullanılan görsel Galaxy S5 konseptine aittir.