reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, telefon dünyasındaki yeni dönemi 2022’de başlatacak

Samsung, telefon sektörünün bir sonraki dönemini gerçek anlamda 2022’de başlatacak gibi görünüyor. En azından iddialar bu yönde.

2021’de Samsung imzalı Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 2, Galaxy Z Fold Lite ve Galaxy Z Flip Lite olmak üzere dört farklı katlanabilir telefon gelecek. Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla firma 2021 için başka büyük planlar da yapıyor. Sağlam bir kaynağa göre şirket saydam ekranlı bir akıllı telefon modeli de geliştiriyor. Aynı zamanda Samsung’un üç noktadan katlanan ekrana sahip bir tablet üzerinde çalıştığı da gelen bilgiler arasında. Bu iki modelin de 2021’de büyük ses getirme ihtimali bulunuyor. Peki 2022? Burası için gelen bilgi ise Samsung’un “kıvrılabilir ekranlı” genişleyebilir cihazları pazara sunacağı yönünde. Bu konuda başlangıcı LG’nin yapması bekleniyor. Ancak pazarı esas ticari anlamda başlatacak isim 2022 özelinde Samsung olacak gibi duruyor. Firmanın bu konuda daha önce aldığı birçok patenti bulunuyor.Bu konuda biliyorsunuz OPPO da aktif olarak çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 için en önemli model Samsung Galaxy Z Fold 3 için neler biliyoruz?

1.999 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak Galaxy Z Fold 3, en son ortaya çıktığı kadarıyla dışında 4 inç bir ekran taşıyacak. Galaxy Fold’a 4.6 inç dış ekran koyan ve bu konuda çok büyük eleştiriler alan Samsung, hatırlarsınız bunu 6.2 inç dış ekrana sahip Galaxy Z Fold 2 ile çözmüştü. Bu açıdan firmanın yeni modelde ileriye değil geriye gitmesi halen oldukça garip görünüyor.

Tasarımsal olarak Galaxy Z Fold 2 ile aynı yapıyı koruyacağı düşünülen telefon, Kore merkezli kaynaklara göre ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli de olacak. Pazara ekran altı kamera ile çıkan ilk normal telefon olmayacak Galaxy Z Fold 3, buna karşın katlanabilir tarafta bu “ilk ünvanını” üzerine alacak. Model gücünü ise kesin olarak Snapdragon 888 / Exynos 2100 işlemcilerden alacak.

Görsel Kaynak: LetsGoDigital

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için çıkan yeni özellikler