reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

acc

Ubisoft’tan ikinci bomba: Assassin’s Creed Comet

Ubisoft cephesinden durmaksızın haberler sızdırılmaya devam ediyor. İki adet Assassin’s Creed oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuş olan Ubisoft’un oyunlarından birinin Fransız devrimi döneminde geçecek olan Assassin’s Creed Unity olduğunu söylemiştik. Şimdi ikinci oyunla ilgili de bilgiler gelmeye başladı. Dedikodulara göre Assassin’s Creed Comet, Black Flag‘in devamı olarak geliyor.

Advertisement

acc
Assassin’s Creed Unity’nin bu yılın son baharında çıkacağı duyurulduktan kısa bir süre sonra, Ubisoft’un ikinci oyunuyla ilgili meraklı bir bekleyiş başlamıştı. Bu hafta bir Fransız sitesi olan Game Blog‘da oyunla ilgili bazı bilgiler verildi. Comet, çok sevilen denizcilik temasıyla, Black Flag’in devamı olarak gelmeye hazırlanıyor. Yeni oyundaki karakterimiz kaptanına ihanet etmiş bir İngiliz genç olan Shay. Aynı zamanda bir tapınakçı olan Shay bilin bakın yanında kiminle geliyor? Adewalé. Ubisoft, Comet ile birlikte korsan temasını ilerletmeyi düşünüyor anlaşılan. Assassin’s Creed Black Flag’le beraber hali hazırda bir Assassin oyunundan çok bir kosan oyunu hazırlayan firma, oyuncuların geri dönüşünden memnun kalmış olsa gerek ki Comet’le beraber gemi savaşlarına tam gaz devam etme kararı almış. Oyun Atlas Okyanus’unu, üstün denizcilik yeteneklerinizle geçmenizi sağlayarak sizi New York’a götürecek. Başka bir kaynaktan gelen bilgiye göre oyun Assassin’s Creed III ve Black Flag arasında bir temaya sahip olacak. Ne yazık ki oyunla ilgili henüz bir görsel veya tanıtım videosu yayınlanmadı. Bu sebeple bu bilgilerin resmi olmadığını da belirtmekte fayda var.

Black Flag hem eski hem de yeni nesil konsollara çıkmış olmasına rağmen, Comet’in sadece Xbox 360 ve PlayStation 3’e çıkması bekleniyor. Bu durumda hem Black Flag hem de Comet oynamak isteyen yeni nesil konsol sahipleri eskisine de sahip olmalı. Oyunun bilgisayar versiyonunun çıkıp çıkmayacağı ile ilgili ise henüz bir bilgi yok.