reklamı kapat

POPÜLER

Acer’dan iOS ve Android uyumlu akıllı saat: Leap Ware [Video]

29 Nisan 2017

Doğrusunu söylemek gerekirse giyilebilir cihazlar dendiğinde akla gelen ilk cihaz üreticisi Acer değil. Zaten en çok satan giyilebilir cihaz üreticileri arasında Acer‘ı göremiyoruz. Fakat bu durum, Acer’ın başarılı cihazlar üretmediği anlamına gelmiyor.

Uygun fiyatlı giyilebilir cihazlarıyla birkaç yıldır akıllı saat piyasasında olan Acer, yeni akıllı saati Leap Ware‘i tanıttı.Şık bir tasarıma sahip olan saatle birlikte Acer, estetik ve fonksiyonları bir cihazda harmanlıyor. Böylece akıllı saat görünümüyle akıllı bileklik yetenekleri bir noktada buluşmuş oluyor. 1,5 inçlik  Gorilla Glass SR+ ekranın kullanıldığı saat, gücünü MediaTek MT2523 işlemciden alıyor. Sensörler içinse MT5211 biyo sensör çipi kullanılıyor. IPX7 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olan Acer Leap Ware, üzerinde ayrıca LED ışık barındırıyor. Böylece karanlık ortamlarda bir şeye bakınmak gerektiğinde telefonu cebimizden çıkarmaya gerek kalmadan saat üzerinden ışığı açmak mümkün oluyor. Kalp ritmi ölçümü, yorgunluk seviyesi ve stres seviyesi ölçümü yapabilen cihaz ayrıca alışıldık takip özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.


Tüm bu başarılı özelliklere sahip olan cihazın kullanım süresi de oldukça iddialı. Acer Leap Ware‘in 3 ile 5 gün arasında pil süresi sunduğu belirtiliyor. 139 dolar fiyat etiketine sahip akıllı saatin temmuz ayı içerisinde raflardaki yerini alacağı ifade ediliyor.

VİDEO

YORUMLAR