reklamı kapat

POPÜLER

acer
acer

Acer’ın VR cihazlarıyla uyumlu oyun canavarı Türkiye’de

Geçtiğimiz nisan ayında tanıtılan Acer Predator 17, Türkiye’de satışa sunuldu. Predator 17’nin güncellenmiş versiyonu olan bilgisayar, sanal gerçeklik cihazlarının ihtiyaç duyduğu bir performans sergiliyor. 4K çözünürlük sunan 17,3 inçlik Full HD veya UHD çözünürlüklü ekranla birlikte gelen bilgisayarda Intel’in altıncı nesil i7 işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 980 grafik işlemcisi bulunuyor. 

4,5 kilogramağırlığındaki bilgisayarın pil ömrü selefine kıyasla daha düşük. Acer Predator 17 modeli tam dolu pille 5 saate varan kullanım imkanı sunarken Acer Predator 17X’in pili tam şarj edildiğinde 3 saate kadar kullanılabiliyor. Predator 17 X’te buna ek olarak yeni bir üç fanlı soğutma sistemi bulunuyor. Üç fan birlikte hava akışını optimize ederken, etkin ön hava girişi sistemi soğuk havayı bilgisayara iletiyor. Bilgisayarda ayrıca toz birikimini önlemek ve ısı dağıtımını geliştirmek için ters dönüşlü iki yüksek hızlı fandan yararlanan DustDefender ve CoolBoost sistemleri kullanılıyor.

Arkadan aydınlatmalı klavyeyi bünyesinde barındıran bilgisayar, “VR Ready” sertifikasıyla Oculus Rift ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik cihazlarıyla uyumlu şekilde çalışıyor. Acer Predator 17X, 8.999 TL‘den başlayan fiyatla satışa sunulmuş durumda.