reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Smart Monitor

Adeta akıllı TV gibi; karşınızda Samsung Smart Monitor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce Samsung Smart Monitor adını verdiği yeni monitör modelini tanıttı. İşte detaylar;

Samsung Smart Monitor, “bilgisayarınız için bir akıllı TV” olarak geçiyor. İsminde de görebileceğiniz üzere “smart” ibaresi geçen monitör, Samsung’un geliştirdiği Tizen işletim sistemi üzerine kuruluyor. Yani bu model PC’ye bağlamadan da belirli işler için kullanılabiliyor. Modelin şimdilik M5 ve M7 olmak üzere iki farklı versiyonu var. M5 modeli Full HD çözünürlükte ve 27 inç ile 32 inç boyutlarda geliyor. En çok dikkat çeken 4K çözünürlükte ve 32 inç boyutta olan M7 versiyonu oluyor. 250 nit parlaklık, HDR10 desteği ve 10W yerleşik hoparlör sistemiyle gelen Smart Monitor, TV odağında üretildiği için bir kumanda taşıyor ve bünyesinde Apple TV, Disney+, Netflix, Prime Video ve YouTube gibi uygulamaları barındırıyor. Yerleşik olarak Wi-Fi 5, AirPlay 2 ve Bluetooth 4.2 destekleri olan ürün, sesli dijital asistan Bixby temeline de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Smart Monitor gerçekten ilginç bir çözüm

Kablosuz DeX desteği bulunan yani akıllı telefonları da bir PC haline getirebilen monitör, USB-C dahil standart portlar ile geliyor ve genel olarak şık bir tasarımı benimsiyor. Peki fiyat? Açıklanan rakamlar M5’in 27 inç sürümü için 230 dolar, 32 inç versiyonu içinse 280 dolar seviyesinde. M7 ise 400 dolar yurt dışı fiyatına sahip.

İlginizi Çekebilir

Menzil ve hızı dikkat çeken elektrikli bisiklet