reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Akıllı Monitör

Samsung Akıllı Monitör Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyatı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce tanıttığı Samsung Akıllı Monitör modelini Türkiye pazarına da getirdi.

Advertisement

Samsung Smart Monitor ya da Türkçe karşılığıyla Samsung Akıllı Monitör, “bilgisayarınız için bir akıllı TV” olarak geçiyor ve temelde PC’den olmadan da çalışıyor. Dış görünüş itibarıyla standart olan monitör, Samsung’un geliştirdiği Tizen işletim sistemi üzerine kuruluyor. Yani bu model PC’ye bağlamadan da belirli işler için kullanılabiliyor. Akıllı Monitör için M5 ve M7 olmak üzere iki farklı versiyon sunuluyor. Şimdilik Türkiye’ye sadece M5 getirilmiş durumda. M5, Full HD çözünürlükte ve 27 inç ile 32 inç boyutlarda geliyor. 27 inç için Türkiye fiyatı 2.199 TL seviyesinde. 32 inç içinse Türkiye’de 2.499 TL verilmesi gerekiyor.

En çok dikkat çeken ve maalesef Türkiye’ye gelmeyen 4K çözünürlükte ve 32 inç boyutta olan M7 versiyonu oluyor. 250 nit parlaklık, HDR10 desteği ve 10W yerleşik hoparlör sistemiyle gelen Akıllı Monitör, TV odağında üretildiği için bir kumanda taşıyor ve bünyesinde Apple TV, Disney+, Netflix, Prime Video ve YouTube gibi uygulamaları barındırıyor. Yerleşik olarak Wi-Fi 5, AirPlay 2 ve Bluetooth 4.2 destekleri olan ürün, sesli dijital asistan Bixby temeline de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Akıllı Monitör gerçekten ilginç bir çözüm

Kablosuz DeX desteği bulunan yani akıllı telefonları da bir PC haline getirebilen monitör, USB-C dahil standart portlar ile geliyor ve ince çerçeveleriyle şık görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Menzil ve hızı dikkat çeken elektrikli bisiklet