reklamı kapat

POPÜLER

Adidas 3D baskı spor ayakkabı prototipini görücüye çıkardı [Video]

Bağımsız tasarımcıların 3D baskı ile hazırlanmış ayakkabı modellerini sık sık görür olduk. Ancak bu sefer büyük çaplı bir atılım geliyor ve Adidas, ayağınıza en uygun ayakkabıyı basmaya hazırlanıyor.

3D yazıcılarla üretilmiş ürünleri moda sektöründe yaygın bir şekilde görmeye başlayacağımızdan daha önce de bahsettik. Her ne kadar daha çok prototip ya da sanatçılar tarafından sınırlı sayıda yapılmış ürünler görsek de Adidas işi yavaş yavaş değiştiriyor. Rahatlığın ön plana çıktığı spor ayakkabıların kullanıcının ayak yapısına özel olarak üretilmesinin verimi artıracağı kesin. Adidas da Futurecraft 3D ismini verdiği projesiyle tam olarak bu rahatlığı hedefliyor.

Yeni ayakkabı serisinin prototipini tanıtan mini bir fragman yayınlayan Adidas, 3D yazıcı ile basılmış olan tabanın ne kadar esnek ve rahat olduğunu gösteriyor. Ayakkabı çeşitli testlerden geçerek, tabanın sağlamlığı da kontrol ediliyor. Bu konudaki ciddiyetini gözler önüne seren Adidas belli ki yakın gelecekte 3D baskı spor ayakkabıları yaygın bir biçimde hayatımıza sokmaya kararlı.

VİDEO

https://youtu.be/3RucyZiPfjw