reklamı kapat

POPÜLER

Adidas 4DFWD

3D baskıyla üretilen koşuculara özel ayakkabı: Adidas 4DFWD

Adidas, geçtiğimiz mayıs ayında koşuculara özel 4DFWD ve 4DFWD Pulse modellerini satışa sunmuştu. Adidas, kırmızı ve beyaz renk grubunun ardından bu kez 4DFWD’nin siyah ve yeşil renk grubunu piyasaya sürdü.

Carbon ile ortaklaşa 4D kafes orta taban teknolojisi üzerine çalışan adidas, hassas ayarlı 3D baskılı orta tabanlar üretmek için sporcu verileri ve Carbon’un Digital Light Synthesis teknolojisinden faydalanıyor. Ayakkabının orta tabanları hassas ayarlama olanağı sağlıyor. Adidas, en yeni 3D baskı teknolojisini dünyada ilk kullananlar arasında yer alıyor.

Yeni adidas 4DFWD kafes orta tabanı, beş milyon olası kafes yapısı arasından belirlendiği ve adidas’ın plastik atıkları durdurma taahhüdü doğrultusunda yüzde 40 geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildiği belirtiliyor. Orta taban teknolojisi, taban yere bastığında uygulanan kuvveti oluşturduğu dikey açıyla ileriye doğru yönlendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adidas konu hakkında açıklamada bulundu

adidas Running Ürün Müdürü Charlotte Heidmann, 4DFWD ile ilgili olarak şunları söyledi: “adidas 4DFWD, 4D teknolojisini gerçekten bir üst seviyeye taşıyor ve geleneksel köpük orta tabanlarla mümkün olmayan bir konfor sunmamıza olanak sağlıyor. Carbon, ürün ekiplerimiz ve test uzmanlarımız ile yakından çalışarak, koşucular için benzersiz bir ileri hareket hissi ve pürüzsüz bir geçiş deneyimi yaşatan mükemmel bir kafes orta taban tasarladık.”

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın