reklamı kapat

POPÜLER

Adım adım sona doğru; 2018 Audi A8’in kendi kendine park edişini izleyin [Video]

Audi’nin amiral gemisi için geri sayım devam ederken paylaşılan videolarla araçla ilgili somut bilgiler yavaş yavaş kendisi göstermeye başlıyor.

Geride bıraktığımız her gün gerek teknolojisi gerekse tasarımıyla Audi’nin geleceğini temsil edecek olan A8‘e bir adım daha yaklaşıyoruz. Audi’nin yarı otonom sürüş teknolojisiyle donatacağı ilk otomobil olma özelliğini de taşıyan amiral gemisiyle ile ilgili günümüze kadar az da olsa bilgi edinme şansına eriştik. Tasarım çizgilerinin yanında altı, sekiz ve on iki silindir olmak üzere üç farklı motor grubuyla gelmesini beklediğimiz araçtan aldığımız son bilgide, A8’in 48V’luk elektrik sistemine sahip olacağını ve bu sistem üzerinden “Turbo lag”ın büyük oranda önüne geçildiğini öğrendik.


Yöneticilerin açıklamaları ve ortaya çıkan sızıntılarla birlikte Audi de yeni sanat eserinin özelliklerini yavaş yavaş sergilemeyi de ihmal etmiyor. Markanın resmi Youtube hesabı üzerinden paylaştığı videoda A8’in kendi kendine park edebilme özelliğiyle birlikte kokpit ve dış tasarımıyla ilgili de ciddi detaylara sahip oluyoruz. Resmi tanıtım etkinliği 11 Temmuz‘da İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleştirilecek olan 2018 A8 ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.