reklamı kapat

POPÜLER

Aile büyüklerinin rahatça kullanabileceği çevirmeli cep telefonu [Video]

Akıllı telefonlar giderek yaygınlaşırken aile büyüklerimiz yeni teknolojileri öğrenme konusunda büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Bir YouTube kullanıcısı eskileri özleyenlerin veya yeni teknolojilere ayak uyduramayanların ilgisini çekecek nostaljik bir tasarıma imza attı.

Mr. Volt‘un videosunda tanıttığı bu cihaz bir zamanlar kullanılan çevirmeli telefonları andırıyor. Bu cep telefonu büyük gövdesi ve OLED ekranıyla dikkat çekiyor. İçinde sim kart bulunan cihaz sadece arama yapmakla kalmıyor. Numara kaydetme, mesaj atma ve radyo dinleme gibi özelliklere de sahip. Tüm bu fonksiyonlara minimal tuşlar ile ulaşmak mümkün. Yapılan tercihler de hemen minik ekrana yansıyor.

Bu tasarım akıllı telefonlara alışan bizler için pek kullanışlı görünmeyebilir. Ancak eski zamanları özleyen aile büyükleri için büyük kolaylık sağlayabilir. Nostaljik ve minimal tasarım istemeden arama yapmayı veya yanlışlıkla telefonu sıfırlamayı imkansız hale getiriyor. Bu ilginç cep telefonunu haberin başlangıcındaki videoda görebilirsiniz.