reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin büyüklerini aratmıyor; Nissan Micra’nın iç dünyasına önemli eklemeler

Yepyeni bir jenerasyonla yoluna devam eden Nissan Micra, giriş seviyesinden üst donanıma kadar elini güçlendirecek parçalarla kullanıcılarla buluşacak.

Nissan’ın Türkiye pazarında da kullanıcılarla buluşturduğu kompakt binek otomobili Micra, geçtiğimiz yıl itibarıyla çok ciddi bir değişim geçirdi. 1982 yılından beridir markasını yollarda temsil eden ve günümüzde beşinci jenerasyonuyla yollarda olan aracı Türkiye pazarında ise henüz görme şansımız olmadı. İngiltere başta olmak üzere Avrupa pazarında kullanıcılarla buluşmaya devam eden Micra, tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık 1,5 yıllık zaman diliminin ardından ilk geliştirmesini de almaya başlıyor. Nissan’ın bilgi-eğlence sistemi başta olmak üzere kokpitin genelini içerisine alan bir çalışmayla karşımıza çıkarttığı geliştirmeler, beraberinde daha fazla standart donanımı da getirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratanlar

Yapılan yeniliklerin ilk olarak multimedya ekran kısmını sizlerle paylaşalım. Burada 7 inç‘lik ebatta herhangi bir artışa gitmeyen Nissan, artık anlık trafik durumunu kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bununla birlikte yeni bir çoklu dokunma yeteneğine kavuşan ekranda arayüz konusunda da geliştirmeler kullanıcıları bekliyor olacak. Burayla ilgili belirtilmesi gereken son nokta ise sesli komut algılama özelliğinin gelip fiziki tuş sayısın biraz daha azaltılmış olması. Değişimin ikinci ayağı ise direksiyonun arkasında yer alan sürücü ekranını kapsıyor.

Burada da yeni bir üniteye yer veren Nissan, gelen telefon çağrılarının da doğrudan bu ekran üzerinden görülmesine olanak tanıyor. Gelelim Micra’nın standart donanım kısmında elini güçlendiren parçalara. İlk tanıtıldığında en baz donanımda bulunmayan elektrikli arka camlar ve arka park sensörü de artık giriş seviyesinden itibaren araçta yer alacak. Deri döşemelerde renk seçeneğinde de artışa giden marka tasarımcıları, ailenin diğer üyelerinde gördüğümüz direksiyon üzerindeki tuşlarda da ufak revizyonları es geçmemiş. 0,9 litre ve 1.0 litrelik üç silindirli benzinli motor ve 1,5 litrelik dizel motor seçenekleriyle satın alınabiliyor olan Nissan Micra, elde ettiği bu değişimlerle alıcılarını mutlu edecek gibi.