reklamı kapat

POPÜLER

Airbus Helicopters ilk sivil helikopteri H160 görücüye çıkardı [Video]

13 Kasım 2015

Airbus Helicopters, Dubai Airshow fuarında ilk sivil helikopteri olan H160 modelini görücüye çıkardı. H160’ın dış tasarımı ilk aşamada Peugeot Design Lab’ın tasarım ekibi tarafından başlatıldı, ardından Airbus Helicopters şirketinin tasarım ekibi tarafından geliştirildi ve tamamlandı. H160 modelinin akıcı ve dinamik çizgileri, bu ürün ailesine dahil olan helikopterlerin görsel kimliğini yeniden yorumluyor ve H160’ın hayata geçirdiği yeni jenerasyonu temsil ediyor.

H160, petrol platformları ile irtibat, kamu hizmetleri, hasta tahliyeleri, sahil gözetimi ya da özel ve iş havacılığı gibi birçok farklı görevi yerine getirecek şekilde tasarlanmış. H160 model helikopterin tasarımı, Airbus Helicopters’in yeni açılımlara ve tasarım konusunda yeni standartlar yaratma iradesini ön planda tutan, Peugeot Design Lab tasarımcıları tarafından bir stil yarışmasında ortaya çıkmıştı. H160’ın ince uzun camlarla vurgulanan fütürist silueti, yapılan çalışmanın en dikkat çeken detayı. Stili ve modernize edilen burun tasarımı ile bir önceki kuşağın helikopteri Dauphin’in kimliğini yeniden tanımlıyor. Kompozit malzemeden oluşan gövdesi, çift kanatlı arka stabilizatörü, eğimli arka kuyruk rotoru, Blue Edge pervaneler gibi çok sayıda yeniliği ile akıcı bir çizgiye kavuşan H160 helikopter, performansı ve çalışma sessizliği ile dikkat çekiyor.

Peugeot Global Brand Design stüdyo sorumlusu Cathal Loughnane, Peugeot Design Lab’ın H160 modelinin dış tasarımına katılımı ile kompleks ve teknolojik projeler tasarlama kapasitesini kanıtladığını ifade ediyor. 2012’de kuruluşundan bu yana Studio’nun hizmetlerinden; Dassault Aviation, Alstom, Bombardier, Leclerc, Groupe SEB, Quechua gibi çok sayıda global marka yararlandı. Son projelerinden biri ise Aslan’ın Bistrosu olan Peugeot Foodtruck olmuştu.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Airbus Helicopters ilk sivil helikopteri H160 görücüye çıkardı [Video]” için bir cevap

  1. adam dedi ki:

    hemen bir tane alıyorum 🙂