reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro 2 LOG Konsept

AirPods Pro 2 için Lightning beklentisi merkezde

Apple’ın 2022’de gelecek ürünleri arasında en çok merak edilenlerden birisi kesinlikle kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro 2.

Tasarımının hazırladığımız yukarıdaki konseptteki gibi olacağı iddia edilen ancak bu henüz tam olarak kesin olmayan AirPods Pro 2, bir kez daha gündeme getirildi. Ürün için yılın ikinci yarısında Vietnam merkezli seri üretime girecek açıklamasını yapan Ming-Chi Kuo, modelin şarj özellikli haznesinde USB-C değil Lightning portunun olacağını da aktardı. Bu durum elbette üzücü çünkü kişiler artık hayatlarını tek bir USB-C kablosu ile sürdürmek istiyor. Yıl sonunda gelecek iPhone 14’lerde de Lightning kullanacak Apple’ın, USB-C’ye birçok ürünü için önümüzdeki yıl geçmesi bekleniyor. Yeni kablosuz kulaklığın halen spesifik olarak eylül ayındaki iPhone 14 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor ancak daha erken bir çıkış ihtimali de bulunuyor.

Çok merak edilen kablosuz kulaklık AirPods Pro 2 için birçok farklı bilgi elimizde bulunuyor. Analistlere göre ürün Apple Lossless (ALAC) desteğine sahip olarak geliyor. Bu destek sayesinde kulaklık ile Apple Music’in “kayıpsız” şarkıları bir seviyeye kadar dinlenebilecek, böylelikle mevcut AirPods’lara oranla daha fazla detay alınabilecek.

Apple Lossless (ALAC) desteğine özel olarak yüksek ses kalitesi verecek sürücüler taşıması kesin olan ürün, elbette ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip olacak. Bazı iddialara göre kulaklığın kablosuz şarj özellikli haznesinde bir hoparlör bulunacak. Bunun amacı haznenin yeri kaybedildiği zaman kolay şekilde tespit etmek olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunulacak AirPods Pro 2’nin sızıntılara göre bazı sağlık özellikleri de olabilir. Bunlar halen kesin değil ancak bu konuda da büyük bir beklenti bulunuyor.

Bu arada geçtiğimiz hafta konuşan Mark Gurman’a göre Türkiye’de 9.300 TL’lik AirPods Max için de yeni renkler yolda bulunuyor. Halen ne oldukları bilinmeyen bu yeni renklerin AirPods Pro 2 ile beraber lanse edilmesi bekleniyor. Mark Gurman, yeni renkler ile beraber AirPods Max’e bir indirim gelebileceğini de düşünüyor. Ancak bu da henüz kesinleşmiş bir detay değil.

AirPods Pro 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi