reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

AirPods

USB-C portuna sahip ilk Apple AirPods modeli üretildi

Dünyanın USB-C portuna sahip ilk iPhone modeli sonrasında USB-C portuna sahip ilk Apple AirPods modeli de hazırlandı.

Advertisement

Ken Pillonel, geçtiğimiz yılın sonunda karşımıza USB-C portu olan bir iPhone X ile çıkmıştı. Bunun için özel çalışmalar yapan yani sadece Lightning portunu çıkarıp yerine USB-C takarak durumu değiştirmeyen Pillonel, yaptığı çalışmanın özel donanım modifikasyonları ile işlevsel olduğunu göstermişti. iPhone’a takılan USB-C portu, gerçek anlamda şarj ve veri aktarımı için kullanılabiliyordu. Ken Pillonel hazırladığı bu özel iPhone X’i Ebay üzerinden açık artırmaya açmış ve telefon tam 86 bin 1 dolara satılmıştı. Model için toplam 126 civarında teklif gelmişti.

Mühendislik öğrencisi Ken Pillonel, bu sefer ise AirPods için bir adım attı ve kulaklığın haznesine işlevsel olarak çalışan USB-C portu koymayı başardı. Apple’ın inatla Lightning portu kullanmayı sürdürdüğü AirPods’lar için atılan bu adım, bir kez daha sıkı kullanıcılara “keşke” dedirtti. Bunun için özel çalışmalar yapan Pillonel, ürünü yukarıdaki videoda gösterdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknoloji devi Apple’dan eylül ayında AirPods Pro 2 modeli gelecek ve yüksek ihtimalle yeni modelde de Lightning portu olacak. Bilgisayarlara USB-C koyan Apple, iPhone tarafında da Lightning inadını sürdürüyor. Eylül ayında gelecek iPhone 14 modellerinde de USB-C portu olmayacak bilgileri geliyor.

Bu AirPods çalışması yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi