reklamı kapat

POPÜLER

iPhone USB-C

USB-C portuna sahip ilk iPhone modeli inanılmaz rakama satılabilir

Dünyanın USB-C portuna sahip ilk iPhone modeli Ebay üzerinde açık artırma şeklinde satılıyor ve ulaşılan rakam nefes kesiyor.

Hatırlarsınız Ken Pillonel, geçtiğimiz ay karşımıza USB-C portu olan bir iPhone X ile çıktı. Bunun için özel çalışmalar yapan yani sadece Lightning portunu çıkarıp yerine USB-C takarak durumu değiştirmeyen Pillonel, yaptığı çalışmanın özel donanım modifikasyonları ile işlevsel olduğunu gösterdi. iPhone’a takılan USB-C portu, gerçek anlamda şarj ve veri aktarımı için kullanılabiliyor.

Bu çalışmayı biliyorsunuz dün Ken Pillonel’den gelen aşağıdaki video da gündeme getirmişti. Pillonel, bu videoda sürecin en ince detaylarını paylaşıyor ve bu dönüşümü yapmak isteyenlere teknik olarak yol gösteriyordu.

Ken Pillonel bu iPhone X’i Ebay üzerinden açık artırmaya da açtı ve model için en yüksek teklif şu an 85 bin doların üzerinde yer alıyor. 7 gün sonra bitecek buradan ulaşabileceğiniz açık artırma sonucunda telefonun satılıp satılmayacağı ise henüz kesin değil.

Bu model gerçekten 85 bin dolara ya da üstüne satılırsa, özel modifiye edilmiş telefon konusunda büyük bir rekor kırılacak olabilir.

5 Kasım güncellemesi: Açık artırma tam 100 bin dolara kadar çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bizce iPhone tarafında USB-C portuna hiçbir aman geçmeyebilir

Bunu tekrar belirtmek istiyoruz. Bizce Apple ileride iPhone’lardan şarj portunu tamamen kaldıracak. Firma iPhone 12’ler ile MagSafe sistemini hayatımıza soktu. Bu sistemde telefonu şarj etmek için artık herhangi bir porta ihtiyaç bulunmuyor. Telefonlar arkalarındaki manyetik temelli sistem ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor.

İşte bu yüzden iPhone 14 değil ancak iPhone 15 modellerinden standart şarj portu tamamen kaldırılabilir. iPhone’lardan 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran Apple, bunu şarj / veri portu için de yapacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Uçan otomobil geleceğini şimdiden gözler önüne seren model