reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Laser Cinema 2

Dolby Vision ile bir ilke imza atan projektör: Xiaomi Laser Cinema 2

Dolby Vision ile bir ilke imza atan projektör Xiaomi Laser Cinema 2 tanıtıldı. Model ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacak.

Bugün duyurusu yapılan kısa mesafeli lazer projektör modeli Xiaomi Laser Cinema 2, söylendiği kadarıyla pazarda çok canlı renkler getiren Dolby Vision desteğini taşıyan ilk 4K projektör modeli oluyor.

Konuma göre 40 ila 200 inç arasında görüntü oluşturabilen, ancak en iyi performansı 80 ila 150 inç arasında veren Laser Cinema 2, dediğimiz gibi 4K çözünürlükte görüntü aktarıyor ve fazla yer kaplamıyor.

3000:1 kontrastı oranı bulunan ve elbette HDR desteği de olan ürün, açıklamaya göre Rec.709 renk gamutunun ötesine geçiyor ve 2400 ANSI lümen parlaklık değerine sahip. ALPD RB+ teknolojisiyle canlı renkler sunabilen Laser Cinema 2, MEMC desteğini (Görüntü kare hızı artırma) de unutmuyor.

Kalbinde MediaTek MT9669 işlemcinin yer aldığı Xiaomi Laser Cinema 2 lazer projektör, 3 GB RAM + 32 GB RAM ile geliyor ve TV’ler için MIUI işletim sistemini taşıyor. Burada anlaşılabileceği üzere projektör tek başına da görev yapabiliyor.

Modelde 30W hoparlör sistemi de koyan Xiaomi, ses tarafında Dolby Atmos ve DTS Sound desteklerini de eksik etmiyor. Aktif fan ile soğutulan ürün üst seviye olduğundan ucuz değil. Model için açıklanan Çin fiyatı 2.345 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Laser Cinema 2 gibi Xbox Series X ve Xbox Series S modellerinde de Dolby Vision var

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına olabilecek en yeni teknolojileri koymaya çalışıyor. Konsollarda şimdiden güncel hemen her destek bulunuyor. Hatta Sony’nin PlayStation 5’e koymadığı birçok özellik iki konsolda da aktif olarak sunuluyor. Bunlar arasında Dolby Vision desteği de var.

Uzun zamandır test edilen Dolby Vision oyun desteği, destekli altyapılarda göz alıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Dolby Vision bir oyun odaklı HDR formatı ve destekli oyunlarda “daha parlak vurgular / parlak alanlar, daha keskin kontrast ve daha canlı renkler” getiriyor.

Bundan yararlanmak adına konsollar yanında Dolby Vision destekli bir televizyona da ihtiyaç bulunuyor. Aynı zamanda oyunların da buna destek vermesi gerekiyor. Yeni oyunlarda bu desteğin olacağı biliniyor ve şimdilik 100 farklı oyun ile çıkış yapılıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept