reklamı kapat

POPÜLER

iPhone USB-C

USB-C portuna sahip ilk iPhone modeli inanılmaz rakama satıldı

Dünyanın USB-C portuna sahip ilk iPhone modeli Ebay üzerinde açık artırma şeklinde satıldı ve ulaşılan rakam nefes kesti.

Hatırlarsınız Ken Pillonel, geçtiğimiz ay karşımıza USB-C portu olan bir iPhone X ile çıktı. Bunun için özel çalışmalar yapan yani sadece Lightning portunu çıkarıp yerine USB-C takarak durumu değiştirmeyen Pillonel, yaptığı çalışmanın özel donanım modifikasyonları ile işlevsel olduğunu gösterdi. iPhone’a takılan USB-C portu, gerçek anlamda şarj ve veri aktarımı için kullanılabiliyor.

Bu çalışmayı biliyorsunuz geçen hafta Ken Pillonel’den gelen aşağıdaki video da gündeme getirmişti. Pillonel, bu videoda USB-C dönüşüm sürecinin en ince detaylarını paylaşıyor ve bu dönüşümü yapmak isteyenlere teknik olarak yol gösteriyordu.

Ken Pillonel hazırladığı bu özel iPhone X’i Ebay üzerinden açık artırmaya da açtı ve model için en son teklif tam 86 bin dolar seviyesinde yer aldı. Şu an kapanan açık artırmada bir ara 100 bin doların üstünde de teklif gelmişti. Ancak telefon tam olarak 86 bin 1 dolara satıldı. Model için toplam 126 civarında teklif geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Apple iPhone tarafında USB-C portuna hiçbir zaman geçmeyebilir

Bunu tekrar belirtmek istiyoruz. Bizce Apple ileride iPhone’lardan şarj portunu tamamen kaldıracak. Firma iPhone 12’ler ile MagSafe sistemini hayatımıza soktu. Bu sistemde telefonu şarj etmek için artık herhangi bir porta ihtiyaç bulunmuyor. Telefonlar arkalarındaki manyetik temelli sistem ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor.

İşte bu yüzden iPhone 14 değil ancak iPhone 15 modellerinden standart şarj portu tamamen kaldırılabilir. iPhone’lardan 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran Apple, bunu şarj / veri portu için de yapacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Uçan otomobil geleceğini şimdiden gözler önüne seren model