reklamı kapat

POPÜLER

iPod Touch

Bir efsanenin daha sonuna gelindi, iPod touch emekliye ayrıldı

Teknoloji devi Apple’ın 2022 itibarıyla halen resmî sitesinde iPod touch satışına devam etmesi garip karşılanıyordu. Bu durum biraz önce sona erdi.

Bugün girdiğimiz aşağıdaki haberin içeriğinde Apple’ın halen ilginç şekilde iPod touch satmaya devam ettiğini belirtmiştik. Bunun üstünden çok geçmeden Apple bir açıklama yaptı ve efsane ürün için yolun sonu geldi dedi. Türkiye’de 32 GB için tam 3.800 TL fiyata sahip olan ve halen resmi sitede yer alan (Stoklar tükenene kadar duracak) iPod touch, Apple için önemli bir seçenekti. Şirketi batmaktan kurtaran ve şirketi geleceğe taşıyan iPod serisinin son modeli, iPhone ile benzer gövdesi ve dokunmatik ekranıyla çok büyük satış rakamlarına ulaşmıştı. Çıktığı zaman iPhone’dan tek farkı SIM kart yuvası taşımaması olan cihaz, farklı renklerde pazara sunulmuştu.

Bugün attığı iPod touch adımı ile iPod macerasına genel olarak son noktayı koyan teknoloji devi Apple, günümüzde en çok geliri artık iPhone’lar üzerinden kazanıyor. Ürün gamı çok geniş halen gelen ve yeni ürünler ile daha fazlasını sunmak için de çalışan şirket, dünyanın en değerli teknoloji firması olmayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın iPod sonrasında iOS işletim sisteminin adını çok eskiden olduğu gibi iPhoneOS haline getirmesini isteyenler bulunuyor. Şimdilik böyle bir duyum yok ancak haziran ayında WWDC 2022 yapılacak ve firma yeni işletim sistemlerini tanıtacak. Belki Apple’dan etkinlikte böyle bir sürpriz gelebilir. iPadOS ve macOS’un yanına isimsel olarak bir iPhoneOS yakışabilir.

iPod touch yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın