reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı evin kontrol düğmesi: Logitech POP Home Switch

Akıllı ev konsepti, yeni eklenen cihazlarla büyüdükçe dertleri de büyüyor. Logitech ise tek bir düğmeyle birden fazla akıllı ev ürününü kontrol imkanı sunuyor. Logitech POP Home Switch adını taşıyan “düğme”, ışıklandırmadan müziğe kadar her şeyi kontrol altına alıyor.

Sonos hoparlörler, Philips’in Hue akıllı aydınlatma sistemleri, akıllı kilitler ve çok daha fazlasını tek merkezden kontrol etme imkanı veren POP Home Switch, tek, çift ve uzun basış için farklı tepkiler veren bir düğme. Kullanıcıların istediği komutu programlamasına imkan veren akıllı düğme, tek seferde birden çok cihazı istenen konuma getiriyor. Örnekle açıklamak gerekirse; düğmeye iki kez basarak ışıkların rengini değiştirip aynı anda da Sonos hoparlörden sevdiğiniz şarkı listesini oynatmaya başlayabilirsiniz. Ya da düğmeye uzun basarak aynı anda kapıyı kilitleyip ışığı söndürebilirsiniz.

Bağlı ev aletlerini tek bir düğmeyle kontrol edebilen Logitech Pop Home Switch bu ayın sonlarında Amerika’da 100 dolardan satışa sunuluyor. Başlangıç paketinin içinde iki adet POP düğme bulunuyor. Ekstra her düğme ise 40 dolar fiyatla satışa sunulacak.