reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı mutfak terazisi [Video]

“Mutfak terizisinin de akıllısı olur mu?” demeyin. Olur. Üstelik sadece bir terazi olmakla kalmaz, adeta bir sağlıklı yaşam koçu olur. Situ adlı akıllı terazi, kullanıcısına üzerindeki yiyeceklerin ağırlığını göstermesinin yanı sıra yiyeceğin içerisindeki kalori, yağ ve tuz oranı gibi birçok farklı bilgi sunabiliyor. Tüm bu işleri başarabilmek için de iPad ile işbirliği yapıyor.

Situ, Bluetooth aracılığıyla iPad’e bağlanarak iPad için özel olarak hazırlanan uygulaması ile anında eşleşiyor. Özellikle sıkı diyet programı uygulamak isteyen ancak aldığı ya da evde hazırladığı yiyeceklerin besin değerlerini doğru şekilde takip edemeyenler için oldukça ideal bir çözüm olan Situ, üzerine konulan her yiyeceğe ilişkin kullanıcısını detaylı olarak bilgilendiriyor. Kullanıcılar Situ’ya boş bir tabak yerleştiriyor ve tabağa koydukları her yiyeceği iPad uygulamasından seçerek doymuş ve doymamış yağ oranı, tuz ve şeker miktarı, kalori, protein, karbonhidrat oranları ve hatta vitamin ve mineral miktarlarına kadar onlarca bilgiye ulaşabiliyor.


TAM OLARAK İHTİYAÇ DUYULAN BİLGİLERİ SUNUYOR
Situ, kullanıcısının beslenme alışkanlıklarını kaydederek diyet programı ile uyuşmaması durumunda uyarılarda bulunabiliyor, tüketilen öğünleri kullanıcısına ve hatta diyetisyenine rapor olarak yollayabiliyor. Situ, tüketilmek istenen gıdaya ilişkin onlarca bilgiden sadece kullanıcısı için önemli olanları ön plana çıkarabiliyor. Örneğin diyabet veya tansiyon rahatsızlıkları bulunan kullanıcılarına yönelik olarak şeker veya tuz miktarı gibi tam olarak ihtiyaç duyulan bilgileri sunabiliyor.

Uygulamanın arayüzünde görsellik düzeyi yüksek tutularak kolay bir kullanım imkanı sağlanmış. Sık tüketilen gıdalar favori menüsüne eklenerek kolay bir şekilde erişilebiliyor. Ancak bu güzel terazinin raflardaki yerini alabilmesi için Kickstarter‘dan başlattığı destek kampanya hedefi olan 35 bin poundu toplaması gerekiyor. Hedefine hızla yaklaşan kampanya çerçevesinden bir adet Situ ön siparişi verebilmek için 50 pound destekte bulunmak gerekiyor. Gördüğünüz üzere mutfak terazisinin de akıllısı, hayat kolaylaştıranı ve kullanıcısının sağlığını düşüneni olabiliyormuş.

VİDEO