reklamı kapat

POPÜLER

Mutfakta yer açın, akıllı şef Mellow geliyor! [Video]

Sous Vide, yani vakumda pişirme, son dönemin mutfak trendleri arasında oldukça popüler olan “düşük ısıda ve ağır pişirme”nin en önemli yöntemlerinden biri. Pişirilen yemeğin su ve yağını muhafaza etmesi sebebiyle lezzetinin de benzersiz olduğu söylenen bu yöntemde tüm yemek malzemeleri vakumlu bir poşetin içine konularak saatlerce hatta günlerce düşük ısıdaki suda pişmeye bırakılır. Ancak yöntemin düşük ısıya dayanması sebebiyle yiyeceklerin tazeliği ve temizliği konusunda dikkatli olunması gerekir.


Bu mutfak akımını evlere taşımayı ve ilave yetenekleriyle akıllı bir cihaz olmayı başaran Mellow, tasarımıyla bizi ilk bakışta etkilemeyi başarıyor. Mellow, siparişleri kullanıcının akıllı telefonu üzerinden alan ve istenen pişirme anı gelene kadar yiyecekleri soğuk muhafaza etmeyi başaran akıllı bir mutfak robotu. Mellow’u diğer vakumda pişirme robotlarından ayıran en önemli özelliği, pişirme işlemi başlayana kadar yiyecekleri buzdolabı soğukluğunda muhafaza ederek tazeliği koruyabilmesi. Kullanıcılar akıllı telefon uygulaması aracılığıyla robottaki yiyecekleri tam olarak istedikleri derecede pişirme aşamasına kadar bekletebiliyorlar.


Mellow’un Wi-Fi aracılığıyla sürekli iletişim halinde olduğu akıllı telefon uygulaması (iOS ve Android destekli), her pişirme görevinin ardından kullanıcısının yemekleri tam olarak nasıl hazırlamak istediğini öğreniyor ve gelecekteki yemekler için akıllı tavsiyelerde bulunabiliyor. Tüm pişirme evrelerinin anlık olarak görüntülenebildiği uygulama, yemek pişirmeyi adeta bir hobiye dönüştürmeyi başarıyor. Bir adet edinilmesi halinde yemek alışkanlıklarında köklü değişikliklere yol açma ihtimali yüksek olan Mellow, önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulacak. Akıllı şef şu an için 400 dolar satış fiyatıyla ön sipariş aşamasında bulunuyor.

VİDEO

YouTube’a giriş için Google Chrome’da ZenMate eklentisi veya Hotspot Shield/VPN Express/TunnelBear gibi VPN uygulamaları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR