reklamı kapat

POPÜLER

Kendi kendine dengede durabilen aile robotu: MiP [Video]

Robotik oyuncakları ile ünlü Wowee, oldukça eğlenceli yeni nesil robotunu oyuncak severlerle buluşturdu. Adı MiP. Sevimli bir suratı bulunan, kendinden dengeli hareket kabiliyetine sahip yetenekli robot MiP, Wowee ile California Üniversitesi Robot Laboratuarı işbirliği ile tasarlandı.

Tıpkı Segway araçlarda olduğu gibi mobil ters sarkaç prensibi ile hareket eden MiP, bu sayede tekerlekli olmasına rağmen düşmüyor. Üzerinde yer alan üç boyutlu hareket sensörü sayesinde kullanıcısının el haraketleri ile kontrol edilebilen robot, kullanıcısının farklı temaslarına da yanıt verebiliyor. MiP, kendine özel iOS ve Android uygulaması aracılığıyla akıllı telefonlara Bluetooth ile bağlanarak da kontrol imkanı sunuyor. Uygulama üzerinden robotu hareket ettirmenin yanı sıra farklı oyunlar da oynanabiliyor. Videodan görebileceğiniz üzere bu oyunlara ikinci bir MiP robotla boks ve yarış da dahil.

Ortalama kullanımda altı saat pil ömrü bulunduğu belirtilen robotun şu an için dört adet AAA pille çalışan modelinin mayıs ayında satışa sunulması beklenirken şarj edilebilir pile sahip modelin de yakında raflardaki yerini alacağını ilave edelim. Eğlenceli robot MiP, Amerika’da 100 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Sphero’dan daha eğlenceli duran MiP’i olur da çocuğunuza hediye olarak alırsanız tavsiyemiz, bir adet de kendinize alın ki oynayabilmek için ufaklığın fırsat vermesini beklemek zorunda kalmayasınız.

VİDEO

YORUMLAR