reklamı kapat

POPÜLER

Bluetooth: Mobil dünyanın süper kahramanı

Nike HYPERDUNK+

Nike Hyperdunk+

Daha yükseğe

Oyuncunun ne kadar yükseğe zıpladığını ve ne kadar hızlı olduğunu takip edebilen bir akıllı spor ayakkabı, kulağa uzak bir ihtimalmiş gibi gelebilir ancak Nike’ın Nike+ ekosistemine dahil Hyperdunk+ ayakkabıları bu fikrin hayata geçirilmiş hali. Hyperdunk+ ayakkabı, tabanındaki sensörleri kullanarak oyun içindeki hareketlerinize dair tüm verileri gerçek zamanlı olarak iPhone ekranına getiriyor. Nike+ Basketball uygulaması üzerinden kontrol edilebilen bu verileri kendinizle ya da arkadaşlarınızla yarışmak için kullanabilir, NikeFuel puanlarınıza bakarak kendinizi daha iyisini yapmak için zorlayabilirsiniz. Nefes alabilen yapısı ve bilek çevresindeki desteğiyle konforlu bir ayakkabı olduğunu belli ediyor.

Oakley AIrwave 1.5

Oakley Airwave 1.5

En akıllı kar gözlüğü

Oakley’in kış sporu tutkunlarına özel olarak geliştirdiği Airwave 1.5, Robocop ve Terminator gibi filmlerle tanıştığımız “bilgi veren gözlük/ekran” fikrinin oldukça gelişmiş bir versiyonu. Normal bir kar gözlüğünün konforuna sahip olan Airwave 1.5, Bluetooth bağlantısı aracılığıyla iPhone’unuza gelen çağrı ve bildirimleri görüntülemenize imkan sağlıyor. Dünya üzerindeki yüzlerce tesisin haritasını kullanarak entegre GPS desteği sayesinde konumunuzu belirleyebiliyor, arkadaşlarınızın nerede olduğunu görebiliyorsunuz. Mevcut diğer sensörlerle de yükseklik, hız ve dikey iniş verilerinin yanı sıra kayak veya snowbord’unuzla kaç kere atlayış gerçekleştirdiğinizi ve havada kalış zamanınızı takip edebiliyorsunuz. Wi-Fi bağlantısına da sahip olan gözlükle, uyumlu cihazlara kablosuz olarak bağlanabiliyorsunuz.

Automatic

Automatic

Sürüş asistanı

Otomobilinizin data portuna bağlanan ufak bir cihaz ve tek bir uygulama ile otomobiliniz hakkında her türlü bilgiye ulaşmanız ve yalnızca belli başlı uyarıları dikkate alarak her yıl yüzlerce liralık ekstra harcamadan kurtulmanız mümkün. Automatic sayesinde motor ikaz ışığı yandığında iPhone’unuza gelen bildirime bakarak sorunun tam olarak ne olduğunu da öğrenebilirsiniz. Otomobilinizi park ettiğiniz yeri aklınızda tutmak için çaba harcamanız gerekmez çünkü Automatic GPS desteği sayesinde bunu sizin için yapar. Hatta Automatic ile sevdikleriniz de arabanızın nerede olduğunu görebilir. Bluetooth üzerinden iPhone ile konuşan sistem ile aracınız desteklemese dahi yaptığınız her yolculuğun ne kadar sürdüğünü, kat ettiğiniz yolu ve harcadığınız yakıtı da görebilirisiniz.

Sphero 2.0

Sphero 2.0

Robot oyuncu

iOS ve Android’li akıllı cihazlar tarafından yönetilen bir robot olan Sphero 2.0, ilginç bir ürün. Ağız sağlığınızı takip eden diş fırçası ya da sesle kontrol edilen Bluetooth’lu araç içi iletişim kiti kadar yetenekli olmayabilir ama Sphero da kullanıcılarına eğlenceli vakit geçirmeyi vadediyor. Özetle akıllı telefonla kontrol edilebilen bir robot top olan Sphero, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak iPad, iPhone ya da Android’li akıllı telefonlar üzerinden çeşitli oyunlar oynamanıza imkan tanıyor. Robot top dediysek sağa sola hareket eden bir top aklınıza gelmesin; örneğin Sphero’nun akıllı cihazınızla oyun oynarken kontrolör gibi kullanılma özelliği de bulunuyor. Üzerinde renkli LED aydınlatmalar bulunan Sphero ile sizi meşgul edecek sayısız oyun icat edebilirsiniz. Sphero 2.0, suya da dayanıklı; bu da eğlenceyi daha da artıracak bir etken olabilir. Eğer hala kafanızda bir imaj oluşmadıysa getsphero.com adresinden oyuncağın videolarını izlemenizi öneririz.

Beartek moto

Beartek moto

Motorculara özel

En sıra dışı Bluetooth’lu ürünlerden olan Beartek eldivenler, kullanım amacına göre üç farklı modele sahip. Motosiklet kullanıcılarına özel olarak geliştirilen moto, sıradan bir motosiklet eldiveni gibi görünüyor ancak teknolojisi bir hayli ileride. Senkronizasyon modülü olarak geçen pil benzeri bir aparatı yerleştirmek için özel bir cebe sahip olan eldivenin sol tekinin parmakları üzerinde düğmeler ve algılayıcılar bulunuyor. Eldiven elinizdeyken, sol elinizin baş parmağını diğer üç parmakta yer alan sensörlere dokundurduğunuzda farklı farklı işlevleri yerine getirebiliyorsunuz. Örneğin gelen bir telefonu açabiliyor ya da çalan şarkıyı atlayabiliyorsunuz. Alışmak için bir deneme süresine ihtiyaç duyacağınız eldivene kamera modülü eklediğiniz takdirde GoPro kameranızı da kontrol edebiliyorsunuz.

Parrot MINIKIT Neo

Parrot MINIKIT Neo

Eller direksiyonda

Otomobil kullanırken telefonla ilgilenmek dikkatinizi dağıtır. Parrot’ın araç içi kullanım için tasarlanmış Bluetooth’lu iletişim kiti MINIKIT Neo, sürücülerin dikkatini dağıtmadan akıllı telefonunu kontrol edebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, ellerini direksiyondan hiç kaldırmadan aramalar yapabiliyor, gelen aramaları cevaplayabiliyor. Tüm bunları MINIKIT Neo’nun sesle kontrol özelliği mümkün kılıyor. Aramak istediğiniz kişinin adını söylemeden önce “MINIKIT” diyerek cihazı aktif hale getirmeniz yeterli. Ekstra düşük güç modu, MINIKIT’in altı ay bekleme modunda kalabilmesini sağlıyor. Kalan pil seviyesini de sesli olarak bildirebiliyor. Güncellemelerini yüklemek ya da kullanıcı dilini değiştirmek için MINIKIT Neo’yu bilgisayarınıza bağlamanız gerekli.