reklamı kapat

POPÜLER

Bluetooth: Mobil dünyanın süper kahramanı

Beam Brush

Beam Brush

Evinizdeki diş hekimi

Televizyonların, saatlerin, bilekliklerin akıllanmasına alışmak çok zor olmadı ancak akıllı ve Bluetooth destekli diş fırçası haberi kabul etmek lazım biraz şaşırtıcı oldu. Pilli olması yüzünden oldukça biçimsiz bir forma sahip Beam Brush, kullanıcısının akıllı telefonuna diş fırçalama alışkanlıkları ve ağız sağlığıyla ilgili gerçek zamanlı bilgiler gönderiyor. Fırça ve uygulama sadece veri toplamak için kullanılmıyor; dişlerinizi sıkılmadan fırçalayasınız diye iki dakika boyunca size müzik de çalabiliyor. iOS ve Android platformlarında uygulaması bulunan Beam Brush, hangi saatte diş fırçaladığınızı gösterebiliyor ve kaçırdığınız günleri de sayıyor. Bunları gün, hafta ve aylık bir tablo içinde akıllı telefonunuz üzerinde gösterebildiği için belki de ebeveynlerin çocuklarını diş fırçalama alışkanlığı konusunda kontrol etmeleri için iyi bir yöntem olabilir. Uygulamaya birden fazla Beam Brush tanıtmak mümkün.

iriverOn

iriverOn

Özel tasarım

Piyasada onlarca Bluetooth destekli kişisel spor aksesuarı var ancak iriverOn gerek sahip olduğu fonksiyonlar gerekse RedDot ödüllü tasarımıyla onlardan ayrılmayı başarıyor. Boynunuza asarak kullanabildiğiniz iriverOn’un uygulaması üzerinden; kalp ritmi, yaktığınız kalori, kat ettiğiniz mesafe, hız, oksijen tüketimi ve toplam zaman gibi bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz. iriverOn tüm bu bilgileri aktif olarak takip ederken bir yandan müzik dinlemenize veya gelen çağrıları cevaplamanıza imkan tanıyor. Cihaz aynı zamanda her türlü veriyi analiz ederek size uygun egzersizler oluşturuyor ve kendinizi fazla zorladığınızda sizi uyarıyor.

Fitbit Flex

Fitbit Flex

Uykunuzda da sizinle

Aktivite ve uyku bilekliği olarak geçen Fitbit Flex, üzerinde beş adet LED bulunan farklı renk seçenekleri sunan bir aksesuar. PC ve Mac’in yanı sıra her türlü iOS ve Android’li cihazla uyumlu olan Flex, NFC desteğine de sahip. Flex, attığınız adımı, yaktığınız kaloriyi, kat ettiğiniz mesafeyi, aktif olduğunuz zamanları, ne kadar uyuduğunuzu ve uyku kalitenizi takip ediyor. Geceleri ne kadar ve ne rahatlıkta uyuduğunuzu, kaç kere uyandığınızı takip ediyor, sabahları ise sessiz alarmıyla yanınızdaki kişiyi rahatsız etmeden sizi uyandırıyor. Kendi ekranı olmadığı için Flex’in topladığı tüm verileri uygulaması üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Kolayca takılan ve suya dayanıklı olan bileklik, her başarınızda rozetlerle sizi ödüllendiriyor ve arkadaşlarınız arasındaki listede konumunuzu gösteriyor.

Nike+ Fuelband

Nike+ Fuelband

Her an takipte

Nike’ın fitness bilekliği Fuelband, gün boyunca kullanıcının tüm aktivitelerini takip ediyor, adımlarını sayıyor, kalorilerini hesaplıyor. Sadece bu verileri toplamakla kalmayan bileklik, kullanıcılara Nike’ın kendine özgü ölçü birimi NikeFuel puanı kazanıyor. Ne kadar çok hareket eder, spor aktivitelerinizi ne kadar artırır, spor salonunda ya da koşu bandı üzerinde ne kadar uzun zaman geçirirseniz o adar çok Fuel kazanırsınız. Nike+ ekosisteminin kendine özgü bu algoritması sayesinde arkadaşlarınızla yarışabilir ya da hedefinizi tutturduğunuzu paylaşabilirsiniz. Hareketleri algılaması için üzerinde üç eksenli ivmeölçer bulunuyor ve hedefinize ne kadar yaklaştığınızı gösteren LED ışıklandırmaya sahip. Nikle Fuelband bileklik yalnızca iOS cihazlarla kullanılabiliyor. Bluetooth ile iPhone ya da iPod’unuza bağlanan bilekliği kullanmak için akıllı telefona Nike+’ın uygulamasını indirmeniz yeterli.

FitBit One

FitBit One

Yaşam koçu

Bir MP3 çalar büyüklüğünde olan Fitbit One, adımları, yakılan kaloriyi, tırmanılan merdivenleri ve kat edilen mesafeyi sayabilen; kıyafetinize tutturabileceğiniz ya da cebinize atabileceğiniz minik bir asistan. Günlük yaşantınıza ilişkin verileri Bluetooth üzerinden telefonunuza atabilen cihaz, Mac ya da PC’ye veri aktarırken de yine Bluetooth bağlantısını kullanıyor. Telefon uygulaması üzerinden takip edebildiğiniz gibi, arkadaşlarınızı web arayüzü üzerinden de takip edebilir; gün içindeki öğünlerinizi kaydedebilirsiniz. Fitbit One sizi sadece hareket halindeyken değil, uykudayken de yalnız bırakmıyor. Uyku kalitenizi ölçen cihaz sabah olunca da sessizce, sadece sizin hissedebileceğiniz şekilde bir titreşimle sizi uyandırıyor. Başkalarını rahatsız etmiyor. Yağmura dayanıklı olan ve üzerinde akselerometre ve yükseklikölçer bulunan Fitbit One, tek şarjla 7 gün idare edebiliyor.