reklamı kapat

POPÜLER

Bluetooth: Mobil dünyanın süper kahramanı

Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear

Hayatını kontrol et

1,63 inç AMOLED ekranlı Galaxy Gear, yılın en çok konuşulan cihazlarından biri oldu. Samsung’un dokunmatik ekranı, kamerası ve hoparlörü bulunan akıllı saati Galaxy Gear, Bluetooth ile bağlı olduğu akıllı telefona yardımcı bir cihaz olarak görev görüyor. Telefonu sürekli kontrol etme stresinden insanı kurtarıyor. 70’ten fazla üçüncü parti uygulamaya destek veren Gear, gelen mesajlar, aramalar, e-postalar için bildirim görüntülemekle kalmıyor; aynı zamanda üzerindeki mikrofon ve hoparlörün nimetlerinden yararlanarak telefonsuz telefon konuşması yapmanıza da imkan tanıyor. Cihazı kullanarak ses ve video kaydetmek, dokunmatik ekranda takvime not almak, mesaj taslağı oluşturmak, fotoğraf çekmek ve akıllı telefonun müzik çalarını kontrol etmek mümkün. Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1’e tam destek veren akıllı saat, Android 4.3 güncellemesiyle farklı birkaç Samsung akıllı telefona da destek vermeye başlayacak.

Pebble

Pebble

Bileğinizdeki asistan

Pebble’la akıllı telefonunuzu cebinizden ya da çantanızdan çıkarmadan gelen mesajları ve e-postaları okuyabiliyorsunuz. Akıllı saatin 1,26 inçlik bir ekranı bulunuyor. E-kağıt teknolojili ekranın, saatin 5 ila 7 gün arasında olan pil ömründe büyük rolü var. Aynı zamanda suya da dayanıklı olan Pebble, hem iOS hem de Android platformuna destek veriyor. Üzerinde mesaj okuyup gelen bildirimleri görüntüleyebildiğiniz başarılı ekranının haricinde Pebble’ın başarılı diğer bir özelliği yazılıma ağırlık vermiş olması. Bir Kickstarter projesi olarak hayata geçen Pebble için pek çok uygulama geliştirici saate yeni kullanım alanı sunan fonksiyonlar geliştiriyor. Bu uygulamaların sayısı ne kadar artarsa telefonunuzu o kadar az, saatinizi o kadar çok kullanmak durumunda kalırsınız. Uygulama geliştiriciler için yazılım geliştirme kiti sunuluyor.

Garmin Fenix

Garmin Fenix

Navigasyon onun işi

Her akıllı saatle maceraya atılamazsınız ama su ve toz geçirmeyen, zor koşullara dayanıklı ve GPS + ABC fonksiyonlarına sahip bir saatle kaybolma korkusu yaşamadan dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Hava koşullarını görüntüleyen, sıcaklığı ölçebilen Fenix, pusula, barometre ve yükseklik ölçer gibi sensörlere sahip. Doğa sporlarını seven kullanıcılar için işe yarar özelliklere sahip olan saatle, Bluetooth bağlantısı üzerinden verilerinizi senkronize ediyorsunuz. Uyumlu akıllı telefon uygulamasını kullanarak aktivitelerinizin tamamını ve temel bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz. Tam kapasiteli bir navigasyon cihazı gibi çalışan Garmin Fenix’in pil ömrü 50 saat.

Casio G-Shock GB-6900

Casio G-Shock GB-6900

Kontrol sizde

iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s ve Samsung Galaxy S4’le uyumlu çalışan Bluetooth’lu G-Shock saatin üzerindeki tuşları, telefonun müzik çalarını kontrol etmek, ses açıp kısmak gibi uzaktan kontrol fonksiyonları için kişiselleştirilebiliyor. Hızlı ve basit bir çalışma prensibi bulunan GB-6900, saatten gelen bir bildirim sesi veya isterseniz titreşimle, telefona gelen arama, mesaj ya da e-postayı size haber veriyor. Telefonunuzu cebinizden çıkarıp, gelen önemli bir arama var mı diye kontrol etmenize gerek yok. Dahası, sadece saatten telefonu değil, telefondan da saati kontrol edebiliyorsunuz. Dünya saati, alarm, zaman sayacı gibi özellikler akıllı telefonlar üzerinden ayarlanabiliyor.