reklamı kapat

POPÜLER

Bluetooth: Mobil dünyanın süper kahramanı

Harman Kardon BT

Harman Kardon BT

Lüksü sevenlere

Harman Kardon BT’nin yumuşak deriden öyle konforlu kulak yastıkları var ki onu kulağınızdan hiç çıkarmak istemeyebilirsiniz. Sol taraftaki kulaklık üzerinde durdurma ve sonraki şarkıya geçme kontrollerini yerine getiren bir tuş bulunuyor. Yüksek kalite kablosuz ses iletimi sağlayan BT, USB üzerinden şarj edilebiliyor ve tek şarjla 40 saat müzik çalabiliyor. Kulaklığın pili bitmiş olsa dahi, kaynağınıza kablosuyla bağladığınızda müzik dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Entegre bir de mikrofonu olan kulaklıkla arama yapmak mümkün. Harman Kardon BT, güzel görünen, rahat, üst seviye ses performansı vadeden ve kablosuz olarak kullanılabilen bir kulaklık. Deri ve metal ağırlıklı tasarımıyla o kadar güzel görünüyor ki adeta bir lüks tüketim ürününe benziyor. Gerçi fiyatı da bu manzarayı doğrular nitelikte.

Parrot Zik

Parrot Zik

Starck farkı

Paranın satın alacağı en iyi kulaklıklarıdan biri olan Parrot Zik, ünlü tasarımcı Philippe Starck tarafından tasarlanmış bir kulaklık. Bluetooth’lu kulaklık eşleşme için NFC’yi kullanabiliyor. Yani birlikte kullanmak istediğiniz kaynağın da NFC desteği varsa, ikisi arasındaki bağlantıyı tetiklemek için yalnızca cihazların birbirine dokunması yeterli. Parrot Zik’in kulaklıklarının dışı dokunmatik özellikte. Parmağınızı hafifçe ileri sürüklediğinizde bir sonraki şarkıya geçiyor, yukarı veya aşağı hareketlerde sesi açıp kısabiliyorsunuz. Kulaklık, üzerindeki hareket algılayıcıyla kulaklığı kulağınızdan ensenize indirdiğinizde çalan şarkı o anda durduruluyor. Etkileyici olan sadece tasarımı ya da kapasitif dokunmatik panelli kulaklıkları değil, ürettiği ses de ödeyeceğiniz parayı hak ediyor. Telefonunuzla kullanırken arama gelirse, dahili mikrofonuyla cevaplayabilirsiniz.

Philips SHB7000

Philips SHB7000

Müzikte konfor

Kompakt ama dayanıklı yapısıyla dikkat çeken SHB7000, yumuşak deri kulak üstü yastıklara sahip. Bu yastıklar kulaklığı kulağınıza taktığınız anda gerekli şekle girerek boşlukları dolduruyor ve kulağınızın şeklini alarak hem konfor hem de yalıtım sağlıyor. Böylece dış dünyadan tamamen soyutlanmış bir şekilde dinlediğiniz albümün keyfini çıkarabiliyorsunuz. SHB7000, 40 mm neodimyum sürücülere sahip. Derin bas sesler vadeden kulaklık, sadece dinlediğiniz müzikte değil telefon konuşmalarınızda da kontrolü ele alıyor. Gürültü giderme ve oluşan yankıyı ortadan kaldırma gibi ekstra özelliklere de sahip olması kullanıcısını memnun edecek detaylar arasında yer alıyor.