reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı patik Owlet ile bebeğinizin sağlığı kontrolünüzde [Video]

Kendi sağlığımızı takip etmek için onlarca farklı akıllı bileklik ve aktivite ölçer varken bebekler için üretilmiş akıllı bir ürün yoktu. Yoktu diyoruz, çünkü yakında Owlet akıllı bebek patiği hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Bebeğin doğumunu izleyen ilk aylarda bebekteki en ufak değişimi dahi izlemek ve bilmek isteyen anne babalar, bu dönemde sürekli teyakkuzda oluyor. Owlet, bu noktada ebeveynlerin imdadına yetişerek en büyük yardımcıları olmaya hazırlanıyor.

ANNE BABALARIN EN BÜYÜK YARDIMCISI OLMAYA HAZIRLANIYOR
Owlet akıllı patik, doktor ve mühendislerin ortak çalışmasıyla, bebeklerin hassas cildine özel olarak hafif, yıkanabilir ve rahat olacak şekilde geliştirildi. Dünyanın ilk akıllı patiği olma özelliği taşıyan Owlet, üzerinde yer alan sensörler aracılığıyla bebeğin kalp ritmini, oksijen seviyesini, deri sıcaklığını ve uyku kalitesini ölçebiliyor. Bu özelliklerin yanı sıra bebeğin uyku pozisyonunu da anlık olarak takip eden akıllı patik, bebeğin zarar görebileceği sakıncalı bir pozisyona geçtiğini anladığı an ebeveynleri uyarabiliyor.


Özellikler arasında yer alan deri sıcaklığının, vücut sıcaklığından farklı bir veri olduğunu belirtelim. Bu ölçüm sayesinde mevcut ortam sıcaklığının bebek için ideal olup olmadığı anlaşılabiliyor. Böylece bebeğin terlemesi ya da üşümesinin önüne geçilebiliyor.

SADECE AİLELERE DEĞİL ARAŞTIRMACILARA DA DESTEK OLACAK
Bluetooth LE teknolojisi sayesinde kablosuz olarak akıllı telefon uygulamasına bağlanabilen Owlet, evde Wi-Fi bulunması halinde ebeveynler bebeğin yanında olmasa dahi akıllı telefon uygulamasından anlık olarak verileri takip edebiliyor. Akıllı patiğin pili tam dolumda iki gün süreyle kullanıma izin veriyor. Akıllı patiğin, ailelerin yanı sıra araştırmacılar için de büyük fayda sağlayacağına inanılıyor. Özellikle bebeğin ilk aylarına ilişkin olarak elde edilecek veriler ışığında gerçekleştirilecek araştırmalarla bebek sağlığına yönelik önemli gelişmeler sağlanabileceği belirtiliyor.

Henüz ön sipariş aşamasında bulunan Owlet akıllı patiğin satış fiyatı ise 250 dolar olarak tespit edilmiş durumda. Ürünün 2014 yaz aylarında tüketicilerle buluşması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR