reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Street View’in “Zaman Tüneli” özelliğiyle geçmişe yolculuk yapın

Cadde ve sokakların yanı sıra Amazon ormanından Venedik’e, Everest’ten Taj Mahal’e kadar hayranlık uyandıran birçok noktadan görüntü aktaran Google Street View şimdi de “Zaman Tüneli” özelliğiyle bizleri geçmişe götürüyor.

freedom tower
Gerçek yaşamda kolaylıkla ziyaret edemeyeceğimiz yerleri bir tık uzağımıza getiren Street View servisi son olarak sınırları zorlayarak su altına inmiş ve bu gizemli dünyanın kapılarını bizlere açmıştı. Resmi blog üzerinden yayınlanan açıklamaya göre uygulamaya şimdi de “Zaman Tüneli” desteği getiren yetkililer, çeşitli mekanların geçmişe dönük görüntülerini de yayınlamaya başladılar.

JapanEarthquake
Şirket adına konuşan Street View ürün sorumlusu Vinay Shet, Zaman Tüneli özelliğini “dünyanın dijital zaman kapsülü” şeklinde tanımlayarak 2007 yılına kadar geri gidebilmenin mümkün olduğunu belirtiyor. Ekranın sol üst köşesinde beliren saat simgesine tıklandığı takdirde açılan slayt aracılığıyla yakın geçmişte yolculuğa çıkabiliyorsunuz. Böylelikle dilerseniz 2011 yılında Japonya’nın Onagawa bölgesinde yaşanan deprem ve tsunami felaketi sonrası meydana gelen yıkıma şahit olabilir ya da İtalya sokaklarında yaz ve kış mevsimlerinin güzelliklerini ayrı ayrı yaşayabilirsiniz. Şimdilik sadece masaüstü sürümde yer alan özelliğin kısa süre içerisinde tüm platformların kullanımına sunulması bekleniyor.