reklamı kapat

POPÜLER

Lytro Illum

Lytro’nun çekilen fotoğraflar üzerinde yeniden odaklama imkanı sunan yeni makinesi: Illum [Video]

Çekilen fotoğraflar üzerinde yeniden odaklama imkanı sunan Lytro fotoğraf makinesi 2011 yılında satışa sunulduğunda büyük sükse yapmıştı. Dikdörtgen yapıdaki formuyla bir anda dikkatleri üstüne çeken Lytro, üç yılın ardından yeni makinesi Illum‘u görücüye çıkardı. Form olarak mevcut kompakt fotoğraf makinelerine benzyen Illum, 1 inçlik 40 megaray ışık alanı sensörüyle birlikte geliyor.

Lytro Illum
F/2.0 diyafram değeriyle düşük ışıkta başarılı sonuçlara imza attığı söylenen 30-250 mm lensi bünyesinde barındıran makine, 8 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. İlk Lytro makinesinde olduğu gibi Illum da çekilen fotoğraflar üzerinde yeniden odaklama imkanı yapmaya olanak sağlıyor. Bu da hızlı bir şekilde fotoğraf üzerinde bokeh etkisi (arka planı bulanıklaştırma) yapılabilmeyi mümkün kılıyor.

Lytro Illum
Farklı açılardan gelen ışık bilgilerini toplayıp bu bilgiler doğrultusunda farklı hesaplamalarla odağı değiştirebilen makine, 86 mm x 145 mm x 166 mm boyutlarında ve 940 gram ağırlığında. Enstantane hızı maksimumda 1/4000 saniye olan Illum, hot shoe desteğiyle harici flaşlarla rahatlıkla kullanılabiliyor. 3D görüntü oluşturma yeteneğine de sahip olan Illum, Wi-Fi üzerinden mobil cihazlarla bağlantı kurabiliyor. 800×480 piksel çözünürlüklü 4 inçlik ekranın yer aldığı Lytro Illum, temmuz ayında 1.599 dolardan piyasada olacak. Lytrom Illum’u ön siparişle satın aldığınız takdirde ise fiyat 1.499 dolara düşüyor.

Lytro Illum
Lytro Illum

VİDEO