reklamı kapat

POPÜLER

Lytro
lytro

Lytro’dan 755 megapiksellik sinema kamerası [Video]

12 Nisan 2016

2011 yılında piyasaya sürdüğü dünyanın ilk ışık alanı kamerasıyla pazara sıkı bir giriş yapan Lytro, bu başarısını yeni profesyonel kamerasıyla sürdürmeye hazırlanıyor. Lytro, televizyon ve film sektörü için geliştirdiği kamerasıyla iddialı geliyor.

755 megapiksellik RAW sensörle birlikte gelen makine, saniyede 300 kare kayıt yeteneğine sahip. Daha önceki kameralarda olduğu gibi ışık alanı teknolojisini kullanan Lytro Cinema isimli kamera, ortamları derinlik bilgileriyle beraber kayıt altına alabiliyor. Yüksek bütçede çekim yapan profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirilen kamera, çekim yapılmasının ardından herhangi bir noktaya netleme yapabilmeye imkan sağlıyor. Kamera bununla birlikte kullanıcıların yeşil ekran kullanmadan arka planı değiştirebilmesine de olanak tanıyor.

IMAX, RealD, Dolby Vision, ACES ve HFR olmak üzere birçok render seçeneği sunan kamerada 16 durak dinamik aralık değeri bulunuyor. Veri depolama işlemini bulut depolamadan sağlayan kamera 125 bin dolardan başlayan kiralama bedeliyle temin edilebilecek. Bu fiyata donanım ve yazılım paketinin de dahil olduğunu belirtelim. Lytro Cinema’nın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR