reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefon kullanımı dünya nüfusu artışını ikiye katlıyor

Metroda, otobüste, dolmuşta, evdeki kanepede veya sokakta yürürken sürekli elimizde veya en yakınımızda olan akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor. Sabah gözümüzü onlarla açıyor gece yatarken en son onlara bakıyoruz. Cisco’nun yıllık Visual Networking Index raporunda öngördüğüne göre, 2020 yılına gelindiğinde mobil cihazı olan insanların sayısı, elektrik ve temiz suya ulaşımı olan insan sayısından daha fazla olacak.

Cisco’nun yayınladığı rapora göre 2020’de 5,5 milyar mobil kullanıcı olacağı ifade edilirken 2020’deki toplam mobil trafiğin yüzde 81’ini tek başına akıllı telefonlar oluşturacak. Akıllı telefonlar, 2015 için konuşursak, toplam mobil trafiğin yüzde 76’sını oluşturuyor.

Rapora göre ayrıca 2020 yılına gelindiğinde yıllık mobil veri trafiği, 2010 yılındaki yıllık verinin 120 katına ulaşarak 366,8 exabyte yani 1 milyon terabayt olacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Akıllı telefon kullanımı dünya nüfusu artışını ikiye katlıyor” için bir cevap

  1. Göktürk dedi ki:

    http://www.bilgiruzgarim.com/akilli-telefon-kullanimi-dunya-nufusu-artisini-ikiye-katliyor/

    Bu site sizin sitenizin konularını kopyalamakta. ben dahil birçok siteden konu kopyalamakta. birlikte engelleyebiliriz. Lütfen gerekli yerlere şikayetlerinizi yapınız.