reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonla fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran tabak [Video]

09 Mayıs 2015

Akıllı telefonların kamera yetenekleri gün geçtikçe artmaya devam ederken, sosyal medyayla bu kadar iç içe olmamızı sağlayan cihazlar fotoğraf makinelerini aratmayacak performanslar sergileyebiliyor. Oldukça popüler olan Instagram fotoğrafçılığı bunun belki de en güzel örneklerinden. En çok sevilen paylaşımlardan biri ise yemek fotoğrafları.

Carmel Winery bunu fırsat bilerek Foodography projesi ile yemek fotoğrafçılığını geliştirecek bir konsepte imza atıyor. Restoran, yemeği yemeden önce fotoğrafını çekmeden duramayan müşterileri için The Limbo ve The 360 isimli iki özel fotoğraf tabağı hazırlamış. Limbo’da arkaya doğru yükselen zemin, özenle servise hazırlanmış yemek için sabit bir arka plan sağlıyor. Tabağın önünde de telefonu oturtmak için ayrıca bir bölme bulunuyor.

The 360’ta ise yuvarlak tabağın altında onu elinizle 360 derece döndürmenize olanak sağlayan bir teker yer alıyor. Tabağa belirli bir mesafe uzaklıkta da telefonu yerleştirmek için bir platform bulunuyor. The 360 daha çok video çekimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış.

Foodography’inin bir parçası olup Instagram’daki binlerce yemek fotoğrafına daha “sanatsal” görünen bir tane daha eklemek için 155 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Carmel Winery’nin satışlarını artırmak için hazırladığı bu konsept projenin oldukça ilgi gördüğünün de altını çizelim. Foodography’yi deneyimlemiş kişilerin fotoğraflarına Instagram’da fdgr hastag’ini aratarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Akıllı telefonla fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran tabak [Video]” için bir cevap

  1. Koray dedi ki:

    Gün geçmiyor ki, bir işsizlik daha çıkmasın.