reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonları bilgi ekranına dönüştüren pratik cihaz

Özellikle yeni nesil otomobillerde araç içi bilgi eğlence sistemleri oldukça önemli bir yere sahip. Günlük hayatta bağlanabilirliğin ve bilgi akışının had safhaya ulaştığı ortamda otomobil üreticileri de müşterilerinin bu ihtiyacını karşılamak için birbirinden teknolojik sistemler geliştiriyor. Çoğunlukla üst donanım paketi altında ekstra ücrete tabi tutuldukları için bu teknolojiden faydalanmak o kadar ucuz olmuyor. Amazon’da satılan bu pratik cihaz ise birçoğunun yaptığını oldukça ucuza gerçekleştiriyor.

Mpow isimli şirketin geliştirdiği pratik araç içi bilgi ve navigasyon sistemi, akıllı telefonlarla uyumlu çalışan bir yansıtıcı ekrandan oluşuyor. iPhone Android fark etmeksizin 5,5 inç ve altı tüm telefonları destekleyen cihaz, yapışkanlı ayaklığıyla konsola sabitlenip açısı da ayarlandıktan sonra gösterge görevine başlıyor. Cihaz temelde mobil uygulamalardan aldığı verileri telefon ekranından kendi ekranında transparan bir şekilde görüntüleyerek sürücülere kolaylık sağlıyor.

Alternatif bir hız göstergesi veya navigasyon ekranı olarak hizmet veren cihaz Amazon üzerinden 29,99 dolara satışa sunulmuş durumda.