reklamı kapat

POPÜLER

Garmin araç içi bilgi eğlence alexa

Garmin’in yeni araç içi bilgi eğlence sistemi, Alexa ve dikkat çeken özelliklerle geliyor [Video]

Hazırladığı navigasyon sistemleriyle otomobil dünyasına yabancı olmayan Garmin, kısa süre önce yeni araç içi bilgi eğlence sistemini duyurdu. CES 2018 kapsamında tanıtılacak sistem, sunduğu özellikler ile dikkat çekiyor.

BlackBerry tarafından geliştirilen QNX altyapısınan rakip olarak hazırlanan araç içi bilgi eğlence sistemi, çağın ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış. İlk olarak oldukça hızlı çalıştığı görülen sistem, bunu Intel işlemcilere borçlu. Açıklandığı kadarıyla gücünü dört çekirdekli Intel Atom x7 ya da çift çekirdekli Intel x5 Apollo Lake işlemcilerden alan sistem, CES 2018 kapsamında Volvo otomobil içerisinde karşımıza çıkıyor. Şirketlerin ana platformu satın alarak kendi otomobillerine entegre edebilecekleri sistem, Alexa desteğine de sahip. Amazon’un dijital asistanı Alexa, Garmin’in sistemi içerisinde konuşarak yapabileceklerinizin sınırını oldukça artırıyor. Bu noktada şirket tarafından özelleştirilmiş yüzlerce komuta destek veren yeni araç içi bilgi eğlence sistemi, harici kontrolcülerle de uyumlu. Navigasyon gibi ayarlamaları iOS ile Android tabletlerden arka koltuktan dahi yapılabile06n sistem, bunun için kendi Wi-Fi bağlantısını kuruyor.

Garmin araç içi bilgi eğlence alexa

Garmin geleceğin araç içi bilgi eğlence sistemini karşımıza çıkarttı

Akıllı fiziksel kontrol butonlarıyla yönetilebilen sistem, hava durumu, navigasyon ve yerleşik park yeri bulma gibi sistemleri bünyesinde taşıyor. Birçok farklı ekran boyutu ile çalışabilir şekilde hazırlanan sistem, dijital gösterge sistemlerine de giriş yapabiliyor. Daha fazla detayın yakın zamanda ortaya çıkacağı araç içi bilgi eğlence sistemi, yapabildiklerini aşağıda gösteriyor.

Video