reklamı kapat

POPÜLER

Otomobilinize dijital asistan Alexa’yı ekleyin [Video]

Navigasyon cihazından akıllı saate kadar oldukça geniş bir ürün gamına sahip olan firmalardan Garmin, bu sefer otomobil tarafında karşımıza çıktı ve “Speak” isimli yeni aksesuarını tanıttı.

Otomobil navigasyonları konusunda çok büyük tecrübeye sahip olan şirket, Speak ile Amazon’un gelişmiş dijital asistanı Alexa‘yı otomobillerin içerisine getiriyor. Ön cama takılması için tasarlanan yuvarlak gövdeli cihaz, bünyesinde 1,5 inç OLED ekran barındırıyor ve çerçevesi üzerinden LED bildirimler yapabiliyor. Alexa ile sesli iletişim kurulmasına imkan tanıyan yani sürücü güvenliğini üst düzeye çıkartan Garmin Speak, gerekli ayarlamalar yapıldığı zaman navigasyon bilgilerini hem sesli hem de görsel olarak karşınıza getirebiliyor. Yapabildikleri Alexa’nın sayısı binleri bulan yetenekleriyle sınırlı olan cihaz, akıllı ev donanımlarınızı dahi sesli olarak yönetmenizin önünü aralıyor.

Trafik yoğunluğu, hava durumu, spor müsabakalarının sonuçları ya da genel olarak gündem hakkında sesli haberler verebilen Garmin Speak, ihtiyacı olan tüm veriyi kablosuz olarak bağlandığı akıllı telefonlardan alırken, telefon görüşmesi ya da mesaj göndermek için kullanılamıyor. Yeni otomobil modellerinde kendisine yer bulmaya başlayan ve Garmin Speak ile eski araçlara da dahil edilebilen Amazon Alexa, dijital asistan pazarının yıldızı parlayan seçenekleri arasında başı çekiyor. Garmin Speak 150 dolar fiyat etiketiyle buradan satın alınabiliyor.

VİDEO