reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Tapo L920-5

Akıllı telefonlarla kontrol edilebilen çok renkli ışık şeridi: TP-Link Tapo L920-5

TP-Link, Tapo ürün ailesine yeni bir üye ekledi. TP-Link Tapo ailesine katılan Tapo L920-5, bir akıllı ışık şeridi olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’de satışa sunulan ışık şeridi, tek satırda çok renk sunuyor. Akıllı telefonlarla kontrol edilebilen ışık şeridi ekstra bir cihaza ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor. Işık şeridi Wi-Fi’a bağlanmasının ardından çalışır duruma geliyor. Tapo L920-5, istenilen ölçüde kesilip bir çek-yapıştır bantla istenen yere takılabiliyor.

Işık şeridi 16 milyondan fazla canlı renk ayarlayabiliyor. Şerit aynı zamanda her bölge için ayrı efekt yaratmayı sağlıyor. 50 ayrı renk bölgesi oluşturulabilen cihaz, programlama ve zamanlayıcı özelliklerine de sahip. Işık şeridi, belli saatlerde belli modda ışık verecek şekilde programlanabiliyor ya da zamanlayıcı özelliği ile belli bir süre boyunca çalışması sağlanabiliyor. Işık şeridi hem iOS hem de Android‘li cihazlarla çalışabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Tapo L920-5 modelinin fiyatı ne kadar?

Tapo’nun akıllı ışık şeridinin sesli komut özelliği de bulunuyor. Cihaz, Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple Home gibi farklı akıllı ev platformlarıyla uyumlu. Bu sayede kullanıcılar cihazı sesle açabiliyor veya kapatabiliyor. Cihazın fiyatı ise 56 dolar.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi