reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı yüzük Samsung Galaxy Ring resmen tanıtıldı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S24 ailesiyle beraber Samsung Galaxy Ring için de bir ön duyuruyu yapmıştı.

MWC2024 kapsamında ise ürün için gerçek resmi tanıtım gerçekleştirildi. Standart tasarımını ilk defa gördüğümüz cihaz, halen aşırı oranda detaylandırılmış değil ancak Samsung’a göre “uzun” bir pil ömrü ile geliyor. Burada henüz spesifik bir gün / saat bilgisi verilmiyor ancak birçok akıllı saatin dahi yakalanamayacağı düşünülüyor. Yapısı gereği içinde batarya koyacak çok az yer olan ürün, yine de 1 haftalık bir aktif kullanım ile geliyor olabilir. Yıl sonunda satışa sunulacağı açıklanan yani halen uzakta olan Galaxy Ring, taşıdığı gelişmiş sensörler ile beraber çok sayıda sağlık özelliğini (Kadınlar için de özel imkanlar olacak) beraberinde getirecek. Uyku takibi, nabız ve fazlasına bakabilecek ürün, aynı zamanda aktivite takibi de gerçekleştirecek. Galaxy Watch’lar ile birlikte çalışması için özel altyapılar geliştirdiklerini belirten Samsung, ürünü şu aşamada üç farklı renkte tasarlıyor. Birden fazla boyutta (5 ila 13 arasında) pazara çıkacak bilgisi de verilen Samsung Galaxy Ring, henüz kaça satılacak belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung geçtiğimiz dönemde bu ürün ile bağlantı olduğu düşünülen çok sayıda marka kaydı almıştı. Akıllı yüzük modelinin adının bir ara Galaxy Feel, Galaxy Glia, Galaxy Curio, Galaxy One, Galaxy Pulse, Galaxy Rhythm, Galaxy Circle, Galaxy Index, Galaxy Ring ve Galaxy Insight olma ihtimali bulunuyordu. Hali hazırda ticari örnekleri bulunan akıllı yüzük modelleri pazarda çok dikkat çekmedi çünkü genelde düşük pil ömürleri bulunuyordu ve ekranları olmadığından çok kullanışlı bulunmadı. Samsung bu konuda büyük bir devrim yapmıyor ancak yine de pazardaki en gelişmiş akıllı yüzük yolda gibi duruyor.

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli