reklamı kapat

POPÜLER

Akrapovic

Akrapovic ekibinin çılgın robot sürücüsünü “dyno” testinde izleyin [Video]

Meraklılarının vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Akravoic tarafından çeşitli testlerin gerçekleştirilmesinde kullanılan robot, insanları aratmayacak yeteneklere sahip.

Robotların varlığını her geçen dün daha fazla hissettirerek insan hayatına nüfuz ettiği bir gerçek. Her ne kadar şu aşamada bizim için ev işlerini yapan bir yardımcı seviyesine gelmeseler de, girişim niteliğindeki mühendislik ekiplerinin insan gibi yürüyebilen, sıçrayabilen hatta kapı bile açabilen modeller üzerinde çalıştığını biliyoruz. Sanayi imalatı gibi işin daha profesyonel seviyelerde hissedildiği noktalarda durum bazıları için tahmin edilenin de ötesinde. Motosiklet dünyanın popüler egzoz üreticilerinden birisi olan Akrapovic, test sürecinde kullandığı robotuyla bize bunu somut bir şekilde gösterme konusunda oldukça cömert. Markanın özel olarak tasarladığı oda içerisinde dayanıklılık ve performans gibi pek çok analiz yapımında görev alan bu mekanik sürücü, vites geçişlerinde oldukça başarılı gibi görünüyor.


Kusursuz tepkiler

Kawasaki z900RS üzerinde karşımıza çıkartılan insansı robotun tepkilerine baktığımızda, oldukça başarılı bir programlama yapıldığını görebiliyoruz. Motorun verdiği devir tepkisine göre vites geçişlerini yapan bu mesai arkadaşı, farklılaşan sürüş koşullarına göre elde edilen geri bildirimlerin de elde edilmesine yardımcı oluyor. Akrapavic resmi kaynaklarından paylaşılan videoda egzozla birlikte çok keyifli bir uyum sergilen motorun çıkarttığı ses de bizlere ayrı bir keyif vermedi desek yalan oluyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri bu keyifli deneyim videosuyla baş başa bırakalım. Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.