reklamı kapat

POPÜLER

Aksiyon kameralarının yeni kralı: GoPro HERO3

Ekstrem spor ve macera sevenlerin vazgeçilmez markası GoPro, merakla beklenen yeni kamerası HERO3‘ü duyurdu. Black, Silver ve White Edition olmak üzere üç farklı modeli bulunan HERO3’ün kasası bir önceki versiyona göre yüzde 30 daha küçük ve yüzde 25 daha hafif. Ayrıca tüm modellerde yaklaşık 180 metre kullanım mesafesi sunan dahili Wi-Fi bulunuyor. Bu sayede yakın zaman önce yayınlanan iOS uygulaması ve bir süre sonra çıkacak Android uygulaması ile ek bir aparata ihtiyaç duymadan akıllı telefon ve tabletlerle GoPro’yu kontrol edebiliyorsunuz.
GoPro HERO3
Yeni versiyonların en iddialısı şüphesiz GoPro HERO3 Black Edition. Standart olarak 1080p @30fps, 960p @60fps, 720p @120fps ve 480p @240fps video kaydı yapabilen kamera bunun yanında saniyede 30 kare 2.7k Cinema ve saniyede 12 kare 4k Cinema modunda da kayıt yapabiliyor. Fotoğraf olarak ise 12 megapiksel çözünürlükte saniyede 30 kare yakalayabiliyor. f2.8 lense sahip kameranın düşük ışık koşulları altında gösterdiği performans da bir önceki modele göre 2 kat daha iyi. GoPro mühendisleri kayıt esnasında sesin ne kadar önemli olduğu gerçeğinden hareketle ses konusunda da iyileştirmeler yapmış. Rüzgar sesi azaltma ve yalnızca ana sese odaklı kayıt fonksiyonları sayesinde kayıtlarda artık çok daha az gürültü oluyor. Black Edition’ın bir diğer önemli artısı ise normalde 79 dolardan satılan yeni kablosuz uzaktan kumanda Wi-Fi Remote’la birlikte geliyor oluşu. Bu sayede akıllı telefona da ihtiyaç duymadan istediğiniz zaman GoPro kamaranızı uzaktan yönetebiliyorsunuz. Black Edition’ın bağlantı seçenekleri arasında micro HDMI, USB 2.0 girişi yer alıyor. USB girişine A/V ve mikrofon adaptörleri takılabiliyor. MicroSD kartlarla uyumlu kamera 64 GB’lık kartlara kadar destek veriyor. Black Edition’ın Amerika satış fiyatı 399 dolar.
GoPro HERO3
GoPro HERO3’ün Silver Edition‘ı ise HERO2 ile hemen hemen aynı teknik özelliklere sahip. Artıları; dahili Wi-Fi bağlantısına sahip olması ve eski versiyona kıyasla daha küçük ve hafif olması. Black Edition gibi 4k ve 2k çekim yapamayan model, 1080p @30fps ve altı çözünürlükleri destekliyor. 11 megapiksellik sensör kullanan kameranın bağlantı seçenekleri de Black Edition ile aynı. Fiyatı ise 299 dolar. GoPro markasının giriş seviyesi aksiyon kamerası olarak nitelendirebileceğimiz GoPro HERO3 White Edition ise teknik özellikler olarak diğer iki modelin altında kalıyor. 5 megapiksellik sensöre sahip olan kamera, 1080p @30fps ve 720p @60fps video kaydı yapabiliyor ve tam çözünürlükte saniyede 3 kare çekebiliyor. Fiyatı da 199 dolar.
GoPro LCD Touch BacPac
GoPro Battery BacPac
GoPro The Frame
GoPro HERO3 ile birlikte yeni aksesuarlar da ön siparişe açıldı. Bunlar arasında yer alan 80 dolarlık LCD Touch BackPac, tüm modellerle uyumlu bir ekran ve dokunmatik özellikli. 50 dolara satılan Battery BacPac ise pil ömrünü iki katına çıkaran bir yedek pil aksesuarı. HERO3 kameraları koruma kılıfı içinde kullanmak istemeyenlere özel olarak tasarlanan ve kameraların yalnızca etrafını saran aparat olan The Frame de 40 dolarlık fiyat etiketine sahip.

VİDEO (Tüm görüntüler GoPro HERO3 Black Edition ile çekilmiştir)